Ana Sayfa İmplant Alman İmplant Markaları

Alman İmplant Markaları

Alman implant markaları hakkında bilgilere sahip olarak, daha güvenli bir şekilde implant tedavisi görebilirsiniz. Üstelik, bu markalar dünyaca en çok tercih edilen markalar arasında yer alır. İşte sizler için tüm detayları ile alman implant markaları ve özellikleri…

Alman İmplant​ Markaları

alman implant markaları

İmplant markalarında Alman imlant markaları da diş hekimleri tarafından tercih edilen kaliteli markalardır. İmplant tedavisi uzun soluklu bir tedavidir ve hasta açısından da diğer dış tedavilerine göre biraz daha zahmetlidir. Ancak ömürlük bir diş tedavisidir.

Dolayısıyla böyle bir diş tedavisinin kaliteli implantlarla yapılması her zaman tercih edilmesi gereken bir durumdur. Dolayısıyla diş hekimleri bu konuda hem hasta memnuniyeti açısından hem de kendi referansları açısından kaliteli implantmarkaları tercih etmektedir.

Alman İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi komple bir diş tedavisidir diyebiliriz. Hem diş eksikliklerinin giderilmesi hem de estetik bir gülüşe sahip olmayı sağlayan ömürlük tedavilerden biridir. Ağızda tek bir dişin eksikliği veya çok diş eksikliği implant tedavi de sorun olmamaktadır.  İmplant tedavi sonucunda hasta uzun vadeli bir diş sağlığına kavuşur. Sağlıklı dişlerin olması ise birçok hastalığı önlemesi açısından oldukça önemlidir.

İmplant tedavisinde implant markası her zaman önemli konulardan biridir. Günümüzde farklı markalarda üretilen birçok implant bulunmaktadır. Alman menşeli implantlar da diş hekimleri tarafından kaliteli markalar olarak bilinir ve tercih edilirler. Almanya’da üretilen ve kendisini kanıtlamış alman marka implant çeşitleri vardır.

İmplant Tedavide Kalite Marka Tercihi

Kaliteli implant markası denilince ilk akla gelen Alman ve İsviçre menşeli implantlardır. Bunun yanı sıra dünyada Avrupa’da ve birçok ülkede Alman malı implantlar çok tercih edilmektedir. Ancak fiyatları Türkiye’de üretilen markayla mukayese edildiğinde Alman marka implantlar Euro üzerinden getirildiği için diğerlerine göre daha maliyetlidir. Özellikle implant tedavisinde hastanın beklentilerini ve hekimin tedaviden beklentisini fazlasıyla karşılayan markalartercih edilir.

Kaliteli İmplant tedavide hastaların rahatlığı ve hekimlerin tercihi önem kazanmaktadır. Bunun yanı sıra implantın diğer özellikleri hibrit, design,  boyun kısmının silindirik olması sıkışmanın oluşmaması ve sıkışma oluşması durumunda stresin engellenmesi gibi uzun vadeli durumlarda çene kemiğinde erimeye engel olması kemik kaybının yaşanmaması da implant markalarında aranan özelliklerdir. Bütün kemiklere kusursuz uyum sağlaması en önemli özelliklerdir.

SKY (bredent)

SKY (bredent) alman markası bir implant olup, ülkemizde ve pek çok yabancı ülkede sıkça tercih edilmektedir. Kaliteli ve sağlamlık yönünden hekimlerden tam not alan SKY markası saf titanyumdan elde edildiği için kesinlikle insan sağlığını da etkilemez. Çene kemiğine hızlı kaynaması sebebi ile hasta memnuniyetini kazanmıştır.

Xıve – Ankylos (Friadent – Dentsply)

Sadece Almanya’da değil daha pek çok ülkeden ilk tercih edilen alman implant markalarından biri de Xıve – ankylos (friadent – dentsply) markasıdır. Markanın en sevilen yanı ise daha hızlı ve pratik bir şekilde tedaviye cevap vermesidir. Ülkemizde de en çok kullanılan implant markalarından biridir. çene kemiğine sağlam bir tutunuş sergilediği gibi diş etlerinde de kesinlikle tahrişe ya da alerjik durumlara sebebiyet vermez.

Alman İmplant Fiyatları

Diş tedavisi konusunda fiyat yazmak çok gerçek durumu yansıtmamaktadır. Çünkü implant tedavisi hastanın durumuna dişin eksikliğine hekimin deneyimine tecrübesine ve tedavinin yapılacağı diş kliniğine göre değişiklik gösterir.  Bu nedenle doğru fiyat almak için öncelikle diş kliniğine gidip muayene olmak ve hekimle ortak bir fiyat belirlemek gerekir.  İsviçre ve Alman marka implant fiyatları döviz kuruna göre güncellenmektedir.

Alman İmplant Markası Nasıl Bir Markadır?

Diş eksiklikleri durumunda kaçınılmaz olan diş tedavisi implant tedavidir. Ağız ve diş sağlığı birçok hastalığın önlenmesi konusunda çok büyük önem taşımaktadır. Diş hekimlerinin görevi diş tedavisi yapmakla birlikte aynı zamanda hastaların ağız ve diş sağlığı sorunlarına da destek olmaktır. Dolayısıyla bu konuda en kesin çözümü sunan tedavi implant tedavisidir.

Özellikle diş eksiklerinin olduğu durumda mutlaka düzenli kontrollerin yaptırılması ve eksikliğin giderilmesi konusunda mutlaka bir diş tedavisi yaptırmak çok önemlidir. Birçok hastalığın başlangıç noktası sorunlu ağız ve dişlerdir. İmplant tedavisi ise bu konuda kesin çözüm sunan uzun vadeli ve neredeyse ömürlük bir diş tedavisidir.

Alman İmplant Markası

İmplant tedavisi için markanın kaliteli olması önceliktir. Özellikle son yıllarda tercih edilen markalardan biri Türkiye’de üretilen ve dünyaya kendisini kanıtlamış implant markalarından biridir. Ancak bunun yanı sıra yine hekimler tarafından sıklıkla kullanılan Avrupa menşeli Alman implantlar da sıklıkla tercih edilmektedir.

Dolayısıyla hasta açısından uzun ömürlü olması hekim açısından da hastaya iyi bir tedavi sunması bakımından tercih edilen implantın kaliteli olmasıdır. Bugün piyasada bulunan ve implant tedavisinde kullanılan markaların hemen tamamı oldukça kalitelidir.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...
Önceki İçerikDiş Teli Tedavisi Nedir?
Sonraki İçerikDental İmplant Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...