Ana Sayfa İmplant Amerikan İmplant Nedir?

Amerikan İmplant Nedir?

Amerikan implant nedir? Avantajları nelerdir? Gibi soruların yanıtını yazımızda bulabilir ve implant tercihlerinizi bu yönde yapabilirsiniz.

Amerikan İmplant Nedir?

amerikan implant

Gerek dünyada gerekse ülkemizde onlarca farklı implant markası bulunmaktadır. İmplant markası üreten üreticiler farklı seçeneklere sahip implantlar üretirken bazı markalar ise tek bir model implant üretirler.

Bazı markalarda 17 farklı model implant üretilmektedir. Farklı modellerde üretim yapan markalar hekimler tarafından daha fazla tercih edilir. Çünkü bu markalar hekime farklı seçenekler sunar.

Aynı zamanda implant markası seçerken bir diğer önemli özellik ise parçalarının kısa sürede tedarik edilmesidir. Bu konu hekim açısından çok önemlidir.

Amerikan İmplant Markaları

  • Biomet3i İmplant
  • AlphaBio İmplant
  • Hiossen İmplant
  • Keystone Dental İmplant
  • Bicon Dental İmplant
  • BioHorizons Dental İmplant
  • Dentsply Ankylos İmplant

İmplant Seçerken Markada Aranan Özellikler

Diş hekimleri implant markası seçerken öncelikle implantın kaliteli olması tercih sebebidir. Kaliteli implant üreten ülkeler Amerika, İsviçre, Almanya, İsveç’tir. Buimplantlar teknolojik olarak en son teknolojiler kullanılarak üretilen implantlardır. Kaliteli olmaları ve güven vermeleri açısından tercih sebebi olmaktadır.

İmplant Markası Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

Bugün ülkemizde ve dünyada implant üretimi gerek kalite açısından gerekse parçalarının tedarik edilmesi açısından oldukça güven vericidir. Özellikle Türkiye’de üretilen yerli implant markaları bugün uluslararası düzeyde çok önemli noktaya gelmiş markalardır. Hatta birçok Avrupa ülkesinden çok daha başarılı durumdadır. Tercihi belirleyen en önemli konulardan biri implant da kullanılan titanyum maddesinin kalitesidir.

İmplant Üretiminde Titanyumun Kalitesi

İmplant marka tercihi yapılırken diş hekimlerinin en fazla dikkat ettiği konulardan biri üretilen implant da kullanılan titanyum hammaddesinin kalitesidir. Çünkü titanyum implant tedavisinde kemik ile biyolojik bir uyum oluşmaktadır.

Bazı markalar kullandıkları titanyum yerine titanyum tozunu presleyerek üretmektedir. Buimplant tedavisinde kaliteyi düşüren durumlardan biridir. Bu nedenle implant markası seçiminde presleme ile üretilen implantlar tercih edilmemektedir.

İmplant Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

İmplant markası hastaları doğrudan ilgilendiren bir durum değildir. Bu diş hekimini ilgilendirir ve bu tercihi diş hekimleri yapmaktadır. Dolayısıyla diş hekimleri iyi bir tedavi ömürlük bir tedavi yapmalarının temel koşullarından biri kaliteli implant markası kullanmalıdır.

Bu durumda kullanılacak olan implant markasının önemi öne çıkmaktadır. Hasta hekime güvenir, hekimde hastasına kaliteli implant kullanarak tedavi yapmak ister. İmplant markası olarak uluslararası düzeyde bakıldığında bu konuda Amerika, İsviçre, Almanya kaliteli implantlar üreten ülkelerdir.

En Fazla Tercih Edilen Amerikan İmplant Markaları

Bugün diş hekimleri tarafından kabul gören ve tercih edilen lider olarak kabul edilen markalar Astra Nobel, ITI, biomet3i ve mis markalarıdır. Bu markalar bugüne kadar en iyi olarak kabul edilmiş markalardır. Uzun yıllardır kullanılan ve dolayısıyla klinik takipleri yapılan markalardır. Aynı zamanda bu markalar uzun bilimsel araştırmalara konu olan markalardır.

Dolayısıyla bugün piyasada kaliteli bir implant için tercih edilen markalar bunlardır. Bunların dışında ikinci sınıf denilen yine kaliteli ancak daha ekonomik olan markalar ankylos, xive, bego, biyo, horizon, camlog, icx, nurleus markalarıdır. Bunların daha düşük olan markaları da piyasada mevcuttur. ancak diş hekimleri bu 1 ve 2 sırada yer alan markaları implant tedavisinde tercih etmektedir.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...