Ana Sayfa İmplant Bego İmplant Nedir?

Bego İmplant Nedir?

İmplant tedavisinde pek çok merak edilen konu mevcuttur. Özellikle implant markaları hakkında ve bego implant nedir? Gibi sorular sıkça sorulur. Bu yazımızda bego implant nedir? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vereceğiz…

Bego İmplant Nedir?

bego implant

Diş sağlığı son derece önemli, çoğumuzun ihmal ettiği bir kavramdır. Diş sağlığının ne denli önemli olduğu maalesef dişler kaybedilince anlaşılmaktadır. Çocuk yaşta dişlerde oluşan çürüme sonucunda dişi çektirmek zorunda kalsanız bile ergenlik döneminden sonra çene ve ağız gelişimi tamamlandığı için kaybolan dişlerin tekrar doğal olarak yerine gelmesi mümkün olmamaktadır. Diş eti hastalıkları, çürüme, kaza gibi sebeplerden dolayı insanlar dişlerini kaybedebilmektedir. Eski dönemde kaybolan dişlerin yerine protez yapılırdı. Protez esnasında komşu dişler kesilir ve alınan kalıba göre üçlü veya daha büyük bir protez takılırdı. Takılan protez orijinal dişiniz gibi kullanışlı olmazdı.

Son teknoloji ile kaybedilen dişlerin yerine implant tedavisi ile yeni dişler monte edilmektedir. Hastanın ağız yapısının ayrıntılı filmi çekilerek diş vidalamasına uygun olup olmadığı diş hekimince belirlenmekte, eğer tedaviye engel; şeker hastalığı, kronik rahatsızlık, yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları gibi hastalıkları mevcut değilse tedaviye başlanır. Tedavi esnasında boşluk olan diş etinin tabanından çene kemiğine inilir. İmplant zemini bir nevi şarjlı tornavida ile çene kemiğine vidalanır. Yerleştirilen implant zemini çeneye alışması için üzerine diş eti kapatılır ve 3 ay gibi bir zaman olan alışma sürecine bırakılır. Müteakiben diş ati tekrar açılarak protez, implant zeminine yerleştirilir.

Bego Implant Özellikleri

Bego Implant, Almanya’da 1890 yılından beri dental ürünler üreten ve bu işin Dünyadaki saygın markalarındandır. 130 yıllık deneyimini implant teknolojisine kaydıran firma, implant üretimi ve dünyaya implant ihracatı konusunda ön plana çıkıyor ve tercih ediliyor. Bünyesinde yer alan laboratuarlarda implant tedavilerinin nasıl yapılacağı ve güncel gelişmeler ile öncü olan kurum, diş hekimlerine periyodik olarak eğitimler vermekte ve diş hekimlerini bu anlamda güncel tutmaktadır.

Neden Bego Implant Tercih Edilmeli?

Diş kaybına uğradığınızda mekanik sindirim ve fiziksel görünüm anlamında sorun yaşamak istemiyorsanız ya protez taktırmak zorundasınız ya da implant uygulaması yaptırmanız gerekiyor. Protez uygulamalarında karşılaşılan sorun boş dişin komşuları ile birlikte protezle kapatılması ve zamanla çene kemiğinin bu sebeple erimesi sonucunu doğurmaktadır. Çene kemiği erimesi sonucunda da protezin tutucu özelliği kaybolmaktadır.

  • Bego implantlar ile kron, köprü ve protez çene kemiğine tutturulmakta, diğer dişlere zarar vermeden fonksiyonel ve estetik bir görünüm kazandırılmaktadır.
  • Çiğneme fonksiyonunda en ufak bir sorun meydana gelmez.
  • Mekanik sindirim konusunda metabolizma sorun yaşamaz.
  • Çene kemiği erime sorunu ortadan kalkmaktadır.
  • Dişin doğal görüntüsünün yanında tat alma, çiğneme, konuşma ve gülme fonksiyonlarında yabancılaşma olmaz.
  • Modern cerrahi teknoloji sayesinde çene yapısına %100 uyum sağlanır.
  • Bego implantlar bakteri sızdırmama özelliği sayesinde ağız içi hijyene katkı sağlar.
  • Ağzınızın gün boyu sürekli sağlıklı bir ortam içerisinde kalmasına katkı sağlayan bego implantlar, implant teknolojisine en uygun yapıdaki medikal malzemeleri üretme konusunda dünya devi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
  • Kesiş noktasına sahip olan bego implantlar, tek parça olan ergonomik yapısı sayesinde çene kemiğine kolayca oturtulabiliyor.Bego implantlar ağızlarda daha estetik durur.

Bego implantlar ne kadar kaliteli ve sağlam malzemeden üretiliyor olursa olsun normal dişlerinizi kaybetme durumları ne ise implantta da aynı riskler söz konusu olabilmektedir. Ana dişlerinizin kaza sonucu, enfeksiyon sonucu, diş eti rahatsızlıkları sonucunda kaybedilme riski olduğu gibi implantlar da söz konusu nedenlerden kaynaklı sorunlar sebebiyle kaybedilebilmektedir. Bego implantların diğer implantlar gibi çene yapısına uymama problemi de çok çok düşüktür. Bu durum da bego implantların en büyük tercih sebebidir.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...