Ana Sayfa İmplant BioTech Dental İmplant Nedir? Avantajları Nelerdir?

BioTech Dental İmplant Nedir? Avantajları Nelerdir?

BioTech implant hakkında tüm merak ettiklerinizi sizler için derledik. BioTech dental implant diş ile ilgili tüm detaylar yazımızın devamda.

BioTech Dental İmplant Nedir?

Biotech Dental İmplant

Birçok kurum ve diş hekimleri tarafından güvenli bir biçimde kullanılan BioTech implant özel bir implant markasıdır. BioTech implant birçok klinik durumlara uygun olması sebebiyle tedavide tercih edilme sebeplerinden biridir. Tek diş eksikliği veya çok diş eksikliği konusunda istisna yaratacak markalardan biridir. Cerrahi kiti son derece sağlam ve basit bir yerleştirme olanağı sağlar. diğer bağlantı aparatlarının eksiksiz olması kaapalıprotez, vidalı protez veya iso post serisine sahip durumlarda özellikle çıkarılabilir hareketli protezler oluşturmak için uygun bir implanttır.

Konik tip bağlantı özelliği ile protez parçaları arasında hiçbir sızdırma oluşmaz. Protez üzerine uygulanan BioTech implant kemik içinde son derece iyi bir basınç dağılımı oluşturur. İmplantın boyun kısmında ve kemiğin tepe kısmından güvenli bir biçimde girerek gömülür. Önemli bir özelliği bakterilere karşı dayanıklı olmasıdır. En ufak bir kayma ve sökme müdahale edilmeden kesinlikle oluşmaz. Bu sebeple BioTech implant hem daha estetik hem de dayanıklı implantlardan biridir. Kemik içine yerleştirildiği andan itibaren kemik kaybını önler. Tüm klinik çalışmalarda olağanüstü bir kullanım kolaylığı sağlar.

BioTech Dental İmplant Özellikleri Nelerdir?

Hiç diş bulunmayan bölgelerde rahatlıkla uygulanabilir bir implant özelliğine sahiptir. Tasarım olarak çevre kemik ile de tam bir uyumluluk sağlar.

BioTech Dental implant özellikleri ise;

 • Güvenilirlik, doğruluk, protez parçaları bakımından her türlü restorasyona olanak sağlayan özelliğe sahiptir.
 • Gerek mühürlü gerekse vidalı protezlerdeher türlü restorasyona olanak sağlar.
 • Son derece basit kullanılabilir özelliği vardır.
 • Ayrıca sabit diş eti kılıfı performansını arttıran özelliklerden biridir.
 • 2008 yılında Fransa’da imal edilmeye başlandı ve bugün birçok ülkede diş hekimleri tarafından tercih edilerek kullanılmaktadır.
 • Yüzey kalitesi ve mekanik özellikleri konusunda son derece nitelikli malzemeden oluşmuştur.
 • BioTech dental implantın sağlıklı olmasının yanı sıra fiyat olarak da son derece maliyeti düşük ve her bütçeye uyumlu alternatif fiyatları bulunan bir implanttır.
 • BioTech dental implant konusunda bakteri engelleme özelliği sayesinde uzun ömürlü bir implant garantisi sunmaktadır.
 • Özellikle herhangi bir sebebe bağlı olarak diş eti çekilmesi ve implantların yerleştirilmesi konusunda son derece başarılıdır.
 • Gerek rejeneratif gerekse restoratif diş hekimliği konusunda birçok yenilik ileri barındıran ve Türkiye’de de birçok diş hekimi tarafından kullanılan implant markasıdır.
 • Tedaviye uzun bir kullanım rahatlığı sağlaması hasta açısından son derece önemlidir.
 • Konik ve silindirik özelliği ile çene kemiği birleştirilmesi sırasında yüksek stabilizasyon sağlar.
 • Birçok diş hekiminin güvenle kullandığı kaliteli dental implant markalarından biridir.

Biyotech Dental İmplant Avantajları

BioTech implant kısmen veya tamamen dişlerini kaybetmiş olan hastaların gerek tedavi gerekse estetik kaygılarını gideren fonksiyonel bir tedavi biçimidir. BioTech dental implant uygulaması kaybedilen dişlerin görevini gören platinyum içeren vidalarınçene kemiğine çakılması ile üzerine hazırlanan protez dişlerden oluşur.

İmplant tedavisinin tanı ve teşhis süreci çene cerrahi uzmanları tarafından yürütülen ve hassas operasyonlar içeren bir tedavidir. dental implantlarla oluşturulan protezlerde diş doğal dişin yerini tutabilen ve onun bütün fonksiyonlarını yerine getiren sağlamdır. Doğal diş kadar dayanıklıdır. Dolayısıyla BioTech dental implant marka olarak dikkatli seçilmesi gerekir.

Brotech dental implant Avrupa’da birçok ülkede kullanılan ve halen çok fazla tercih edilen yaklaşık olarak 1987 yılından itibaren güvenle kullanılan implant markalarından biridir. Biotech markası dental implant tedavi alanında büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Bioteck dental implant üçlü basınç özelliğine sahip ve yüzeye eşit olarak dağılan bir teknoloji ile üretilmiştir. Özellikle kemiğe giriş sırasında yüksek güç uygulaması operasyonu konforlu bir zeminde yapılmasını sağlamaktadır. Biotech dental implant günümüzde birçok çeşidi bulunan ancak tutunma açısından hastanın iyileşme sürecine de ciddi anlamda katkı sunan implantlardan biridir.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...