Ana Sayfa İmplant Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranlar

Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranlar

Devlet hastanesinde implant yaptıranlar hakkındaki bilgileri yazımızdan bulabilirsiniz. Sizler için sosyal medya yorumlarını bir araya getirdik.

Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranlar

Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranlar

Devlet hastanesinde implant yatıranları derledik. İmplant tedavisi özel kliniklerde yapılabildiği gibi bazı devlet hastanelerinde de yapılmaktadır. İmplant yaptırmak isteyen kişiler, öncelikle geniş çaplı bir muayeneden geçmeli ve daha sonra gerekli görüldüğü takdirde tedaviye başlamalıdır.

Diş tedavilerinde kullanılan en geniş kapsamlı teknoloji olan implant ile ana diş konforunu yaşayabilirsiniz. Kullanışlı ve uzun ömürlü olan implant diş ile yemede, içecek içmede ve konuşmada hiçbir problem yaşamadan uzun ömürlü bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Eğer devlet hastanesinde implant yaptırmak isterseniz öncelikle devlet hastanesinde implant yaptıranlar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bu sayede aklınıza hiçbir soru işareti takılmadan gerekli tedaviye başlamanız mümkün olacaktır.

Hangi Devlet Hastanesi İmplant Yapıyor?

Pek çok kişinin  aklına genelde hep aynı sorular takılmaktadır. Bu soru ise hangi devlet hastanesi implant yapıyor? Sorusudur.  Sgk kapsamında yapılan implant tedavileri için üniversite hastaneleri, devlet hastanelerinin diş poliklinikleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri gerekli görüldüğü takdirde  implant tedavisi yapmaktadır.

Ancak burada tedavi olabilmek için mutlaka belli prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir. Çünkü devlet hastanesinde yapılacak olan implant tedavileri herkesi kapsamaz. Yani kişiler belli şartları yerine getirmelidir.

Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranlar Yorumları

Devlet hastanesinde implant yaptıranlar memnun mu? Özelde mi devlet hastanesi mi? Tercihi daha rahat yapmanız için gerçek hasta ve hasta yakınlarından derlediğimiz yorumlar.

  • İmplant tedavisi görmek istedim ancak fiyatları çok yüksek olduğu için devlet hastanesine başvurdum. Ama burada da çeşitli zorluklarla karşı karşıya kaldım çünkü rapor istediler, implant tedavisinden önce köprü tedavisi görmemi istediler. Yani devlet hastanesinde implant yaptırmak sanıldığı kadar kolay değil, bu süreçte yıprandım.
  • Benim hiç dişim yoktu  devlet hastanesine gittim, burada bana damaklı protez yaptılar. Damaklı protezler çok fazla canımı yaktı oldukça zorlayıcı yeme içme deneyimi yaşadım. En sonunda ağız yaraları başladı. Üniversite hastanesine başvurdum burada bana implant diş yaptılar gayet memnunum.
  • Anneme devlet hastanesinde implant diş yaptırdık, ağzı üç gün şişti çok kötü oldu fakat özel hastanelerde yaptıranlarında bu tür sorunları oluyormuş. Yani devlet hastanesi ile özel klinikler aynı hizmeti veriyor. Ama devlet hastanesinde bu tedaviyi yaptırmak hiçte kolay değil.
  • Ben yurt dışından geldim, devlet hastanesinde implant tedavisi görmek istedim ama belli şartları olduğu için yaptıramadım. Ben de özel bir hastaneye gidip, tedavi oldum ve özelde implant tedavisi yaptırdım. Ama elbette devlet hastanesinde yaptırmayı daha fazla isterdim hem çok güvenilir hem de fiyat bakımından daha uygun.
  • Daha 21 yaşındayım ve dişlerimin büyük bir kısmını trafik kazasında kaybettim. Yaşım çok genç olduğu için total protez denen takma dişleri kullanmak istemedim. Gerekli raporları aldım, gerekli şartları tamamladım ve şimdi devlet hastanesinde implant diş tedavimi oldum. Şimdi ana dişim gibi kullanıyorum.
  • Benim erkek kardeşim devlet hastanesinde implant tedavisi oldu ama enfeksiyon kaptırdı. Şimdi dişi çıkardılar ve yeniden enfeksiyonun geçmesini beklemek zorundayız. Devlet hastaneleri gayet steril ve konforlu ama nasıl enfeksiyon kaptı hiç bilemedik.
  • Devlet hastanesinde kesinlikle implant diş yaptırmanızı önermem çünkü o kadar çok acı veriyor ki sanki ölüyorum sandım. Matkap benzeri bir alet ile çene kemiğine oyuk açıyorlar ve o oyuğa diş kökünü yerleştiriyorlar. Çok ürkütücü bir de doktorun deneyimi yoksa hiç tavsiye etmem. Güvenilir kliniklerden destek almanız daha doğru olur.
  • Devlet hastanelerinde de gayet başarılı doktorlar mevcut. Özellikle ağız ve diş sağlığı merkezlerinde yaptırdığım implant tedavileri sayesinde sanki ana dişime kavuştum o kadar rahat şuanda çok konforlu bir şekilde kullanıyorum.
Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...