Ana Sayfa Ağız ve Diş Sağlığı Diş Estetiği Fiyatları

Diş Estetiği Fiyatları

Diş estetiği yaptırmak istiyorsanız eğer ilk etapta diş estetiği fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Sizler için bu yazımızda hem diş estetiği ile alakalı hem de diş estetiği ile alakalı pek çok soruya yanıt verdik.

Diş Estetiği Fiyatları

Türkiye’de artık saç estetiği, yüz estetiği kadar, diş estetiği de rağbet görmeye başlamıştır. Özellikle son dönemlerde aratan gülüş estetiği adeta moda haline gelmiştir. Gerek diş yapısında bozukluk yaşayan kimseler, gerekse diş eksikliği yaşayan kimseler,  diş estetiği tedavileri ile tanışmıştır. Bundan sadece birkaç yıl öncesine kadar, diş estetiği Avrupa ülkelerinde fazlaca yapılıyor olsa da artık ülkemizde de Avrupa standartlarına uygun diş estetikleri yapılmaktadır.

Hatta Türkiye diş sağlığı ve estetiği konusunda pek çok Avrupa ülkesini gerisinde bırakmayı başarmış, Avrupa’dan da misafir ağırlamaktadır. Hal böyle olunca diş estetiği fiyatları da merak konusu olmuştur. Diş estetiği fiyatları belirlenirken belli standartlar göz önüne alınır. Yani burada kullanılacak malzeme kalitesi, yapılacak cerrahi işlemler ve diğer etmenler göz önüne alınarak fiyat belirlenir.

Diş estetiği yaptırmak istiyorsanız, kriterleriniz sadece uygun fiyatlar olmamalıdır. Çünkü diş estetiği sadece güzel bir gülüş ya da güzel bir görünüm sunmaz. Bunlara ek olarak diş sağlığı da sunar. Örneğin diş renginizi beğenmiyorsanız kaplama yaptırabilirsiniz. Fakat kaplama malzemesini doğru seçmez iseniz hem diş sağlığınızdan hem de görünümünüzden ödün vermiş olursunuz. Her zaman ilk olarak, diş muayenesi akabinde de ihtiyaca en uygun diş estetiği yaptırmanız tavsiye edilir.

Gülüş Tasarımı Fiyatı Ne Kadar?

Diş estetiğinde gülüş tasarımları da son dönemlerde bir hayli trend hale gelmiştir. Burada kişinin dudak yapısı, diş yapısı ve diş eti yapısı muayene edilir. Gülüşü bozan etmenler belirlenir ve tedavi bu yönde yapılır. Eğer gülüş tasarımı fiyatı ne kadar? Diye merak ediyorsanız ilk olarak kendiniz için iyi bir hekim seçimi yapmanız gerekir. Akabinde tasarıma ve ihtiyacınıza yönelik fiyatlar belirlenerek sizlere sunulur. Gülüş estetiği ortalama fiyatları 5 bin ila 10 bin arasında değişmektedir. Yani kişiler yaptıracağı operasyonlara bağlı olarak bir ödeme gerçekleştirir.

Diş Estetiği Ne Demek?

 • Son dönemlerde gerek televizyon programlarında gerekse, çalışan kişiler arasında en çok adı geçen konulardan biri diş estetiğidir. Diş estetiği ne demek? Diye soracak olursanız;
 • Diş yapısı bozuk olan kişiler için uygulanan bir tür kozmetik tedavi yöntemidir. Burada her diş için farklı tedaviler uygulanır.
 • Diş rengin sarı ya da kahverengi olan kişiler için gülüş estetiği, bir diğer adı ile diş estetiği uygulaması yapılır.
 • Çarpık dişlere sahip olan kişiler için de diş estetiği söz konusudur. Çarpık dişler gerekli muayeneler ve tedaviler sonrasında düzeltilir ve belli bir hizaya getirilir. Dolayısı ile burada diş estetiği yapılmış olur.
 • Eksik dişler için de diş estetiği yapılmaktadır. Özelikle ağzın görünün kısmında yer alan diş boşlukları pek çok kişide öz güven eksikliğine neden olur. İmplant ya da köprü gibi tedaviler ile diş estetiği yapılır.
 • Sadece dişlere değil, diş etlerine de gülüş estetiği yapılır.

Diş Estetiği Fiyatları ise;

 • Kişilerin en çok ihtiyaç duyduğu diş taşı temizleme ve diş cilası fiyatı; 280 tl
 • Diş dolgusu için ortalama fiyat 250 ila 350 tl,
 • Gerek diş beyazlatma için gerekse köprü gibi tedaviler için uygulanan zirkonyum kaplama fiyatı 900 tl ile 1500 tl arasında değişir.
 • Laminate veneerr fiyatı 1800 – 2500 tl arasındadır.
 • Empress diş kaplama fiyatları ise 1600 ila 2500 tl arasında değişir.

Diş estetiği denince akla ilk gelen diş beyazlatma işlemidir. Burada kişiler kullanacağı malzeme doğrultusunda fiyat alabilir. Çünkü malzeme ve doktor faktörü fiyatları büyük oranda etkiler.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

3 YORUMLAR

  • Merhaba
   Dişlerin yaprak porselenle kaplanma işlemine laminate veneer denir. Porselen malzemeden imal edilir. Dişlerin yüzey kısmına yapıştırılarak doğal beyazlık, parlaklık verir ve lekeleri sararmış dişlerinizi, kırık olan dişlerinizi onardıktan sonra mükemmel pürüzsüz bir görünüm sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...