Ana Sayfa Ağız ve Diş Sağlığı Diş Estetiği Yaptıran Ünlüler

Diş Estetiği Yaptıran Ünlüler

Diş estetiği ile gülüşlerinizi daha ön plana çıkarıp, öz güveninizi artırabilirsiniz. Sürekli ekran ve seyirci karşısında olan ünlüler ise dişleri ve diş etleri için farklı estetikler yaptırmışlardır. İşte diş estetiği yaptıran ünlüler…

Diş Estetiği Yaptıran Ünlüler

Bir çok ünlü gülüşlerini diş estetiği tedavisine borçludur. Bu bağlamda gerek şarkıcılar gerekse oyuncular, estetiği bozuk olan dişlerinden kurtulup daha hoş görünümlü dişlere kavuşmuşlardır. Diş estetiği yapatıran ünlüler:

Diş Estetiği Yaptıran Türk Ünlüler

Ebru Gündeş

Ebru Gündeş Diş estetiği

Daha önce ayrık dişlere sahip olan ebru gündeş, şimdi inci gibi bir diş yapısına kavuşmuştur. Ebru Gündeş’e uygulanan diş estetiği için diş etleri yukarı alınmış ve dişlerinin üzerine yaprak porselenle kaplanmıştır. Şimdi daha güzel bir gülüş ile sevenlerinin karşısında…

Bergüzar Korel

Bergüzar Korel Diş estetiği

Dişlerine estetik yaptıran Bergüzar Korel’e bonding sitem uygulanmıştır. Gülüşü yüzünün gerisinde kalan ünlü artık, tüm gözleri üzerine çekmektedir. Kısa ve geride kalan dişleri şimdi daha uzun ve daha beyaz bir görünümdedir.

Seda Sayan

Seda Sayan Diş Estetiği

Seda Sayan’da diş estetiği yaptıran ünlü isimlerden biridir. Diş rengini beyazlatan ve ön iki dişini daha ön plana çıkaran isim, şimdi daha güzel bir gülüş ile sevenlerinin karşısında.

Ajda Pekkan

Ajda Pekkan diş estetiği

Diş estetiği akımına kapılan bir diğer ünlü Ajda Pekkan’dır. Ünlüye yapılan diş estetiğinde hiçbir doğallık mevcut değildir, dişlerinin yapay ve aşırı beyaz olması nedeni ile hemen estetik yapıldığı anlaşılıyor.

Çağla Şikel

çağla şikel diş estetiği

Çarpık dişlere sahip olan Çağla Şikel, diş teli tedavisi ile dişlerini aynı hizaya getirmiştir. Sadece diş çarpıklığı için değil, dişlerin yapısı da düzeltilmiştir. Ünlü isme uygulanan tedavi ise porselen venerler tedavisi uygulanmıştır.

Beren Saat

beren saat diş estetiği

Beren Saat’te en çok dikkat çeken ön dişlerindeki ayrıklıktı ama artık ön dişlerine yapılan küçük estetik müdahale sayesinde ön dişleri daha güzel ve daha hoş bir görünüme kavuşmuştur.

Tarkan Tevetoğlu

tarkan tevetoğlu diş estetiği

Eski kliplerinde iki dişi ayrık ve sarı dişlere sahip olan Tarkan, artık daha beyaz ve düzgün bir diş yapısına kavuşmuştur. Tarkan’a uygulanan diş estetiği tedavisi ise porselen kaplamadır.

Diş Estetiği Yaptıran Yabancı Ünlüler

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo Diş Estetiği

Çim sahaların yıldızı Cristiano Ronaldo sarı, ayrık ve küçük dişlere sahipti, diş estetiği yaptırarak artık daha kusursuz bir diş yapısına kavuşmuştur. Gülüşü artık eskisine göre daha net bir şekilde görülebilir.

Madonna

madonna diş estetiği

Ön dişlerinin arasında boşluk olan ünlü şarkıcı Madonna, diş rengi de çok hoş bir görünüme sahip değildi. Yapılan estetik ile dişlerinde hafif düzeltmeler olmuştur. Fakat eski halinden çok uzaklaşılmamıştır. Özellikle diş rengi nerede ise eskisi ile aynı bırakılmıştır.

Mayk Taysın

Mayk Taysın Diş Estetiğ

Ünlü boksöre yapılan diş estetiği oldukça doğal bir görünüme sahiptir. Hatta bakıldığında diş estetiğinin yapıldığı anlaşılamayabilir.

Tom Cruise

Tom Cruise Diş Estetiği

Tom Cruise, ön dişlerinden biri arka tarafta diğeri ön tarafta idi. Üstelik diş rengi aşırı sarı ve kahverengiydi. Şimdi daha rahat bir gülüş sergiliyor, üstelik dişlerine yaptırdığı kaplama sayesinde dişleri yüzü ile birebir uyum sağlamıştır.

Vitoria Beckham

Vitoria Beckham Diş Estetiği

Dünyaca ünlü moda ikonu olan Vitoria Beckham eski dişleri ile gülüşündeki güzelliği ortaya çıkaramıyordu. Ama dişlerine yaptırdığı beyaz kaplamalar ve diş ortodonti tedavisi ile şimdi daha güzel gülüşe sahip olmayı başarmıştır.

Jim Carrey

Jim Carrey diş estetiği

Ön dişinden bir tanesi kırık olan Jim Carey, küçük bir operasyonla daha estetik bir diş yapısına kavuşmuştur. Ünlü isim yapay dişler yerine doğal görünümlü dişleri seçmiştir.

Kirsten Dunst

Kirsten Dunst diş estetiği

Köpek dişleri daha ön tarafta ve ön iki dişi daha geride olan ünlü, yaptırdığı estetik operasyonlar sayesinde vampir görünümünden tamamen kurtulmuştur. Yeni dişleri gülüşüne güzellik katmıştır.

Diş Estetiği Kimlere Yapılır

Günümüzde sadece ünlü isimler değil, herkes rahatlıkla diş estetiği uygulaması yaptırabilir. Bunun için uzman bir hekimden destek almak yeterli olacaktır. Diş estetiği sadece diş rengini değiştirmek için değil, dişlerin yapısal bozukluklarını gidermek için de yapılır.

Eğer dişleriniz gülüşünüze engel oluyorsa ve kendinizi daha fazla öz güvenli hissetmek istiyorsanız ilk olarak estetik doktora gitmeniz gerekir. Burada yapılacak olan muayene sonrası, dişlerin 3 boyutlu fotoğrafları çekilir. Akabinde yüzünüze en iyi uyum sağlayacak diş yapısı belirlenir. Daha dişler yapılmadan önce dişlerinizin estetik halini bilgisayar üzerinden görebilirsiniz. Bu sayede diş estetiği yaptırıp, kalıcı güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...