Ana Sayfa İmplant Diş Hekimlerinin Önerdiği İmplant Markaları

Diş Hekimlerinin Önerdiği İmplant Markaları

Diş hekimlerinin hastalarına önerdiği implant markaları genel itibari ile başarılı implant markaları olmuştur. Diş hekimlerinin önerdiği implant markalarını gelin birlikte inceleyelim..

Diş Hekimlerinin Önerdiği İmplant Markaları

Diş Hekimlerinin Önerdiği İmplant Markaları

Diş hekimlerinin önerdiği implant markaları, isimleri hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Diş hekimlerinin önerdiği markalar ile kullanan kişilerin deneyimlerini karşılaştırdık. En çok kullanılan implant makalarını bir araya getirdik. Diş hekimlernin yanı sıra kullanan hastalarda genel itibari ile bu implant markalarından memnun kalmıştır.

İmplant üretimi yapan, implant sektörü implant konusunda istenilen bütün özellikleri sunarak her geçen gün hastaların tedavi suresindeki konforunu ve memnuniyetini artırmaya devam etmektedir.

Günümüzde birçok implant markası vardır.

Bununla birlikte diş hekimliği alanında bugün uygulanan çok fazla implant tedavi yöntemi de bulunmaktadır.

İmplant markaları birbirinden farklıdır.

İmplant markası seçerken dikkat edilen önemli konulardan biri implantın güvenilir olmasıdır.

Ancak bunun yanı sıra tedavide kullanılacak olan implant malzemelerinin kalitesi ve ne kadar uzun süre kullanılacağı tedaviyi biçimlendiren durumlardan biridir.

Diş Hekimlerinin En Fazla Kullandığı Önerdiği İmplant Markaları

  1. İmplant direct
  2. Medentica implant
  3. Biofinity implant
  4. Biomet 3i
  5. Nobel biocare
  6. Astra tech
  7. ITI (Straummann)
  8. Sky ( bredent )
  9. DTİ implant sistemleri

İmplant Direct

İmplant direct uzun yıllardır implant piyasasında bulunan köklü bir firmadır. Kaliforniya’daüretim yapmaktadır. İmplant direct markası bugün dünya çapında marka olma sorumluluğunu üstlenmiş ve 40’tan fazla ülkeye ihracat yapar durumdadır. Ayrıca Kanada, Avrupa ülkeleri ve Avustralya’da bulunan müşterilerine ve daha da ötesi Rusya ve Ortadoğu’ya dağıtım yapan implant firmalarından biridir.

Medentica İmplant

Özellikle diş hekimlerinin önerdiği implantların başında gelir. Medentica implant 2005 yılında kurulmuş büyük bir şirkettir. Üretimleri arasında özellikle son yıllarda ağırlık verdiği implantın üst yapılarını üretmektedir. Medentica implant Türkiye’de diş hekimleri tarafından çok fazla tercih edilen implantlar arasındadır.

Biomet 3i İmplant

Biomet 3İ Amerikan menşeili ve özellikle Amerika’da çok yaygın olarak kullanılan implant markalarından biridir. Bilimsel araştırmaları konusunda öncülüğü ve yaygınlığı ile bilinen firma ürettiği implantların kalitesi ve güvenilirliği konusunda kendisini kanıtlamış bir markadır. Son derece başarılı markalar arasında olduğu söylenmektedir.

Biofinity İmplant

Biofinity implant özellikle yumuşak doku yöntemi ile hem estetik hem de fonksiyonel için tasarlanan birçok restoratif tedavi seçenekleri sunan bir markadır. Birden fazla seçenek yelpazesi bulunur. Sement vidalı ve ataçmanlı çeşitleri bulunur. Biofinity dental implant birçok implant sisteminde renk kodlaması bulunan bir implanttır. Bununla birlikte son derece hızlı ve güvenilir bir implant tedavi olanağı sağlar.

Nobel Biocare İmplant

Nobel biocare implant markası ithal İsveç menşeli bir markadır. Bugün bütün dünya da en fazla implant pazarına sahip firmalardan biridir. Özellikle dişsiz alt çene sistemi ile ilgili üretimleri konusunda diğer firmalara göre öncü firma durumundadır. Firma olarak başarısı fazlası ile bilinmektedir. Ürettiği ürünler ise güvenilirlik konusunda tam not almaktadır.

Astra Tech İmplant

Astra tech implant firması switchplat formlu implantlar üreten İsveç menşeili bir firmadır. Dental implant sektöründe bugün kendini kanıtlamış önde gelen isimlerden biridir. Türkiye’de dâhil diş hekimlerinin güvenli tedavilerinde tercih ettiği markalardan biridir.

ITI İmplant

ITI implant bugün dünyada kendini kabul ettirmiş çok köklü bir firmadır. İsviçre menşeili olan firma başarılı ve güvenilir implant markaları ile ünlüdür. Özellikle aktif yüzeyli implant üretimi ile dünyada bilinen kendini kanıtlamış bir markadır. Hekimler tarafından tercih edilen markalar arasında ön sıralarda yer alır.

Sky Bredent İmplant

Bredent implant uzun yıllardır kendisini özellikle protez ve protez araştırmaları konusunda kanıtlamış protez üst yapı konusundaki üretimi ile adından söz ettiren bir firmadır. Ürünleri arasında özellikle dişsiz ağızlarda son derece başarılı 35 dereceye kadar açılandırılabilir implantlarıyla bilinen bir markadır.

DTI İmplant

DTI implant 2000 yılında Türkiye’de faaliyete geçen implant markasıdır. TÜBİTAK destekli bir firmadır. Bugün devlet hastanelerinde ve Türkiye’de diş hekimliği fakültelerinde kullanılan ithal implant markası kadar başarılı ve kalite konusunda kendisini kanıtlamış markalardan biridir.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ağız ve diş bakımı herkesin hassasiyet göstermesi gereken konuların en başında geliyor. Diş bakımı ve ağı bakımının önemini nedir?Ağız ile diş bakımına özen göstermeyen...