Ana Sayfa İmplant EuroTeknika İmplant

EuroTeknika İmplant

EuroTeknika İmplant hakkında tüm merak ettiğiniz konuları ve aklınıza takılan soruları yazımızda bulabilir ve daha bilinçli bir şekilde implant tedavisi olabilirsiniz.

EuroTeknika İmplant

EuroTeknika İmlant

EuroTeknika implant : Günümüzde implant tedavisinde kullanılan dental implant ve protezler gerek tek bir dişin kaybında gerekse bütün dişlerin kaybedilmiş olması durumunda hem estetik hem de fonksiyonel olarak implant tedavisi ile dişlerin yenilenme işlemidir.

Dental implant tedavisi kaybedilen dişlerin kök görevini üstlenen platinyum vidaların çene kemiğine sabitlenmesi ve onun üzerine hastaya uygun olan protez dişlerin oturtulması biçiminde yapılır. Ancak bu süre diğer diş tedavilerine göre daha uzun bir süredir.  Teşhis tanı ve tedavi gibi uzun bir süreç bulunmaktadır. Dental EuroTeknika implant  çene cerrahı operatörlerinin gerçekleştirdiği bir tedavidir.

Euroteknika Dental  İmplant Markası

Dental implant kapsamında gerçekleştirilen implant tedavisi doğal insan dişinin fonksiyonel olarak bütün görevini yerine getiren son derece sağlam ve uzun ömürlü bir diş tedavisidir. Hatta tedavi sonrasında doğal dişe göre çok daha dayanıklı olurlar.

Euroteknika implant markası son derece kaliteli dayanıklı ve klinik tecrübesi bulunan köklü bir markadır. Diş hekimliği ve dental implantoloji tecrübesi ile kendini kanıtlamış bir markadır. Üretime başladıktan sonra başlangıçta Fransa ve oradan bütün Avrupa ülkelerinde kullanılan ve orada da öncü marka olma sorumluluğunu öncülüğünü yerine getirmiş bir markadır.

EuroTeknika İmplant Özellikleri

EuroTeknika implant markası uzun yıllar klinik araştırmalar sonucunda üretime başlanmış ve bugün klinik çalışmalarda uluslararası düzeyde birçok ülkede kullanılan patentli bir marka durumundadır.

  • EuroTeknika implant markasının en büyük özelliklerinden biri diş etinin bir 2 milimetre daha üzerinde oluşturduğu bir abutment içermesidir.
  • Bu sayede implant operasyonu sırasında ve sonrasında kısa sürede iyileşmenin gerçekleşmesini sağlamaktadır.
  • Bu ipysio  tekniğinden kaynaklanan bir özelliktir.
  • Bu tekniğin implant tedavisine sağladığı özellik bilgisayarda 3D ile eksik diş bölgesi taranıp kusursuz bir model verilerek takılabilmesidir.
  • Diş hekimine zamandan kazandıran ve son derece başarılı sonuçları olan bir özelliktir.
  • Euroteknika markasının bir diğer özelliği ise köprü implantlar konusundaki yenilikleridir.
  • Yüzeyi oldukça geliştirilmiş bir doku ile kaplanmıştır ve çok kısa sürede tutunma sağlamaktadır.
  • Operasyonun çok kısa bir sürede tamamlanması bu özellik sayesinde gerçekleşir.
  • Titanyum alaşımından üretildiği için doku ile tam bir uyum sağlaması ve bu özelliğinin yıllarca kalıcı olması tedaviyi kusursuz ve uzun ömürlü yapmaktadır.
  • Diğer implant markalarıyla mukayese edildiğinde son derece uygun maliyeti olan implantlar arasındadır.

İmplant Tedavisinde İmplant Kalitesinin Önemi

İmplant tedavisini gerçekleştiren çene cerrahı diş hekimleri implant tedavilerinde markanın güvenli olmasını özellikle tercih etmektedir. Kaliteli dental implant markası ile tedaviyi gerçekleştirmek gerek diş hekimi açısından gerekse hasta açısından son derece önemli bir durumdur. Bunun yanı sıra diş hekiminin tecrübesi ve deneyimi tedaviye en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlayan özelliklerden biridir.

EuroTeknika İle İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi diğer diş tedavilerine göre biraz daha uzun bir tedavidir. Ancak EuroTeknika implant bu süreyi oldukça kısaltan markalardan biridir. İmplantın çene kemiğine vidalanması operasyonu diş hekiminin tecrübe ve deneyimine göre 10 dakika gibi bir sürede gerçekleştirilmektedir. Ancak bu süre diş ve kemik yapısına göre değişiklik göstermektedir. İlk operasyon yapıldıktan sonra 2 ay gibi bir sürede işlem tamamlanır.  Bu süre içinde hastaya geçici protezler takılır hasta günlük yaşamını konforlu bir biçimde devam ettirebilir.

İmplant vidalarının takılması cerrahi işlemlerden biridir. Ancak bunun için diş hekimi hastanın durumuna göre bir anestezi yöntemi uygular. Hasta bu süre içinde hiçbir acı ve ağrı hissetmez. Hastanın tercihine göre dilerse genel anestezi altında da yapılabilen bir operasyondur. Operasyondan sonra hasta en fazla diş çekimi sonrasında yaşadığı bir ağrı yaşayabilir.  Bu da genellikle ilk gün oluşan bir rahatsızlıktır. Ardından hızla iyileşme süreci devam eder. Basit ağrı kesiciler ile bu ağrı tamamen ortadan kaldırılır. Tedavi sorunsuz ve problemsiz tamamlandığı durumlarda hasta implantın varlığını ağzında asla hissetmez.

Dental İmplant Nedir?

Diş tedavisi günümüzde oldukça önemli tedavilerden biridir. Gerek hastanın psikolojisini düzeltmesi açısından gerekse fonksiyonel olarak çok önemli görevleri vardır. Sağlıklı bir diş yapısı aynı zamanda hastanın beslenme ve sindirim sistemi üzerinde de oldukça etkilidir.

Diş kaybı durumunda kişilerin yaşam kalitesi düşer. Görsel olarak da kendilerini rahatsız ve kötü hissederler. Ancak günümüzde doğal diş kayıplarına alternatif olabilen bir tedavi mevcuttur ve bu da dental implant tedavisidir.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...