Ana Sayfa Ortodonti Görünmez Diş Teli Fiyatları

Görünmez Diş Teli Fiyatları

Görünmez diş teli son zamanlarda en popüler ortodonti tedavilerinden biridir. Görünmez diş teli kullanmak isteyen kişilerin esas merak ettiği konulardan biri de görünmez diş teli fiyatları ve kimlere uygulanır? Sorusudur.

Görünmez Diş Teli Fiyatları

Görünmez diş telleri, yetişkin bireylerde sıkça tercih edilmektedir. Bunun nedeni geleneksel diş tellerinin aksine estetik görünümü bozmamasıdır.  Bu sayede hem dişlerde gerekli ortodonti tedavileri tamamlanmış oluyor hem de kişilerdeki görünüm kaygısını tamamen ortadan kaldırıyor. Dişlerin arka yüzüne yapılan bu diş telleri bir veya iki yıl içerisinde dişlerin görünümünü tamamen düzeltmektedir. Kişiler kendilerin ya da yakınları için görünmez diş teli tedavisi görmek isteyen kişilerin merak ettiği konuların biri de görünmez diş teli fiyatları ve nasıl uygulandığıdır.

Görünmez Diş Teli Nedir? Nasıl Uygulanır?

Görünmez diş telleri, diğer diş tellerinin aksine dişlerin arka kısmından uygulanır. Bu sayede ağız içinde istenmeyen görüntüler meydana gelmez. Çalışan kimseler ve kendi görünümüne özen kimseler daha çok tercihlerini görünmez diş tellerinden yanı kullanır. Uygulanışı, diğer diş tellerinin aksine biraz daha zor ve zahmetlidir. Ama uzun vadede oldukça avantajlıdır.  Görünmez diş tellerinin uygulanışı ise;

  • İlk etapta diğer tüm diş tedavileri gibi kişisel muayene gereklidir.
  • Eğer ağız içindeki diğer dişlerde bir problem yoksa (diş çürümesi gibi) dişlerin ölçüleri alınır.
  • Ölçülere göre hazırlanan teller dişlere uygulanır.
  • Dişlerin arka yüzeyinden yapılacağı için ön kısımdan görülmez.

Sadece Üst Çene İçin Görünmez Diş Teli Fiyatları

Çoğu kişide diş yamuklukları ve diş çarpıklıkları daha fazla görülür. Bu nedenle sadece üst çene diş teli fiyatları,  tedaviden önce sık merak edilen konulardan biridir. Eğer üst çene ve dişler için görünmez diş teli kullanacaksanız, ilk olarak ön muayene yaptırmanız gerekir. Akabinde muayene yaptırdığınız klinikten fiyat almanız daha doğru olacaktır. Burada fiyatlar genelde 2 bin tl’den başlamaktadır. Fakat diş telini uygulayacak olan doktor son fiyatı kişilere en doğru şekilde verecektir.

Lingual Diş Teli Fiyatları

Ortodonti tedavisinde önemli bir yeri olan lingual diş teli fiyat bakımından diğerlerinden daha fazladır.  Burada verilen fiyatlar, 7.000 TL’den başlamaktadır. Tedavi süreci ise diğer geleneksel diş telleri ile hemen hemen aynıdır. Fakat dişlerin arka yüzeyinden yapılan görünmez diş tellerinde tedavi süreci bir yıl ve iki yıl arasında değişebilir.

Şeffaf Diş Teli Nedir?

Genelde şeffaf diş telleri ile görünmez diş telleri birbiri ile karıştırılabiliyor. Fakat şeffaf diş telleri, dişlerin ön yüzeyinden uygulanır. Ama görünmez diş telleri ağzın içinden yani dişlerin arka yüzünden uygulanır. Her iki tedavi de aynı işlemi görür, ama şeffaf diş telleri yakından bakıldığında rahatlıkla görülebilirken, görünmez diş telleri hiçbir şekilde kişilerin ağzında görünmez. Şeffaf diş teli fiyatları ise görünmez diş teli fiyatlarına nazaran daha uygundur.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...