Ana Sayfa Ortodonti Görünmez Diş Teli Kullananlar ve Yorumlar

Görünmez Diş Teli Kullananlar ve Yorumlar

Eğer gülüşünüzde bir öz güven yakalamak istiyorsanız mutlaka ortodonti tedavi sürecinden geçmeniz gerekir. Bu sürecin daha estetik geçmesini sağlamak için görünmez diş teli tedavisi görebilirsiniz.  Sizler için görünmez diş teli kullananların yorumlarını bir araya getirdik…

Görünmez Diş Teli Lingual Ortodonti Kullananlar ve Yorumlar

Görünmeyen diş telleri ağız içinde ve diş yüzeylerinde hiç belli olmadığı için estetik kaygısı olan kişilere en uygun tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Metal ve porselen diş telleri gibi diş yüzeyinde kendini belli etmez. Bu nedenle pek çok kişi tarafından çokça tercih edilir. Üstelik tedavi sürecinde de kesinlikle bir aksaklık yaşanmaz. Kendiniz ya da sevdikleriniz için görünmez diş teli tedavisi yaptırmak istiyorsanız görünmez diş teli kullananlar ve görünmez diş teli kullanıp fikirlerini dile getiren kimselerin yorumlarını okuyarak tedaviye karar verebilirsiniz.

Benim üst çenem öne doğru çıkıktı, bu durum beni fazlası ile zorluyordu. Doktorum diş teli tavsiye etti ama sırf görüntüsü nedeni ile uzun zaman diş teli tedavisinden kaçtım. Son doktora gittiğimde ise görünmez diş telinden bahsetti, iki aydır dişlerimde takılı hiç belli değil.

Ben yerel bir kanalda sunuculuk yapıyorum. Her gün kadınlar üzerine bir program sunuyorum ama dişlerimin görüntüsü çok iyi değildi, bunun üzerine diş teli taktırmayı düşündüm ama metal görünümlü diş telleri televizyon programına uygun olmayacaktı. Bunun üzerine ben de görünmez diş teli tedavisi yaptırdım, hem programım aksamadı hem de tedavim devam ediyor.

Yurt dışında eğitime başlayacağım, fakat ön dişlerim çok arka tarafta ben de görünmez diş teli yaptırdım sadece iki dişime yaptırdım. Hiç görünmüyor oldukça rahat herkese tavsiye ederim.

Görünmez diş teli yaptıralı daha bir hafta oldu, dilim sürekli tellerin üzerinde çok rahatsız edici. Özellikle konuşurken ve yemek yerken, çok rahatsız edici keşke metal diş teli yaptırsaydım.

Lingual Ortodondi Görünmez Diş Teli Kullananlar ve Yorumlar

Özel bir üniversitede öğretim görevlisiyim, dişlerim çok sarı görünüyordu doktora tedaviye gittiğimde daha büyük bir problemden bahsetti. Bu sorun ise dişlerimin çok çarpık olması ile alakalıydı, dişlerim yamuk olduğu için gölgeli görünüyormuş ve bu da sarı görünüm ortaya koyuyormuş. Ben de görünmez diş teli yaptırdım. Tedavim bittiğinde ve telleri çıkardığımda daha beyaz bir görünüme sahip oldu.

Ergenlik çağında bir kızım var ana dişleri çıktığından beri neredeyse tüm dişleri yamuktu. Metal diş telleri, kızımın psikolojisini bozacağı için biz de görünmez diş teli yaptırdık. Gayet güzel, şimdilik bir sorun görünmüyor.

Düğünüme  beş ay kala diş teli tedavisi görmeye karar verdim. Fakat diş telleri dişlerimde 28 ay kadar kalmalıymış. Düğün fotoğraflarımda ve davetliler arasında daha estetik bir görünüme sahip olmak adına görünmez diş teli yaptırdım. Böylece fotoğraflarımda ve düğün günümde metal diş tellerinin kötü görünümünden kurtulmuş oldum.

Sık sık öğrencilere seminerler veriyorum, bu durumda herkesin gözü benim üzerimde olduğu için mutlaka giyimime ve yüz estetiğime önem vermem gerekiyor. Bu durumda en iyi yollardan biri de görünmez diş teli tedavisi görmek olacağı için ben de görünmeyen, yani dişlerin iç kısmından yapılan diş teli uygulaması yaptırdım. Şimdi hem oldukça rahatım hem de dış görünümümde bir sorun yaşamıyorum.

Cilt doktoru olduğum için hastalarımı doğru yönlendirmem gerekiyor. Cildimde hiçbir problem olmamasına rağmen dişlerim tıpkı vampir görünümünde. Şeffaf diş teli taktırmayı düşündüm ama şeffaf diş telleri yakından bakınca çok rahat bir şekilde görülebiliyor. Ben de seçimimi görünmez diş telinden yana kullandım. Şimdi dişlerimde hiç belli değil, üstelik rahatsız da etmiyor.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...