Ana Sayfa İmplant Güney Kore İmplant ve Yorumları

Güney Kore İmplant ve Yorumları

Güney Kore İmplant ve Yorumları : Dünyaca ünlü implant markalarının çoğu Güney Kore ürünleridir. Eğer implant yaptırmayı düşünüyorsanız, yazımızı okuyarak Güney Kore İmplant markaları hakkında bilgi sahibi olabilir ve Güney Kore implant yorumlarına da göz gezdirebilirsiniz.

Güney Kore İmplant ve Yorumları

Güney Kore İmplant ve Yorumları

İmplant diş kökü yerine geçen ve diş kökü görevi gören titanyum vidalarından oluşur. İmplant tedavisi olmak isteyen hastalar implant çeşitliliği konusunda da ve markaları konusunda da oldukça bilgi sahibidir. Ancak bununla birlikte hastaların en fazla kafasını karıştıran durum implant seçiminde hangi implantın seçileceği konusunda yaşanır. Yaklaşık olarak Türkiye’de kullanılan 600 kadar farklı implant markası vardır. Bunların birçoğu kullanılmaktadır. Diş hekimlerinin genellikle tercih ettiği markalar Güney Kore, İsrail ve Türkiye‘de üretilen yerli implantlardır.

Bunlar diğer implantlara göre daha ekonomiktir. Dolayısıyla hasta implant tedavisinde bunları daha fazla tercih etmektedir. Ancak her implant markası hastanın kemiğine uygun olmayabilir.  Bu nedenle hekim farklı implant markaları seçmek ister. Ayrıca tedavi süresince ve her zaman ulaşabileceği ve tedavinin implantın üst yapılarını rahatlıkla bulabileceği piyasada en fazla kullanılan implantları seçmek en mantıklı olandır.  implant yapıları çeşitliliği bakımından birbirinden farklıdır. Altyapı ve üst yapıları birbirine uyum sağlamaya bilir.

Başarılı İmplant Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle implant tedavisinde önemli olan beklenen ve istenen sonucu almaktır. O da tam anlamıyla işlevselliği elde etmekle mümkündür. Dışarıdan estetik olarak güzel ve doğal bir diş görüntüsüne sahip olmanın yanı sıra,  yapılan tedavinin hem hastayı memnun etmesi,   hem uzun süreli kullanılabilir bir tedavi olması,  hastaların ve diş hekimlerinin tercihidir. Diş hekimleri implant tedavisinde cerrahi tecrübesini kullanır. Bu konuda başarılı bir implant tedavisinde hekimin tecrübesi ve bu konudaki referansı oldukça önemlidir. Diğer bir önemli konu ise implant tedavisinde kullanılacak implant markasıdır.

Bugün dünyada 600’den fazla implant üreten firma bulunmaktadır. Bunların büyük bir kısmı da Türkiye’de yerli üretim yapan firmalardır. Bunun yanı sıra implant konusunda başarılı ülkeler İsrail ve Güney Kore’dir. Bugün İsrail, Güney Kore Avrupa ülkelerinde üretilen implantlar ve Amerika menşeili implantlar, implant tedavisinde tercih edilmektedir. Ancak Güney Kore implant ürünleri daha ekonomik olduğu için hem hastalar tarafından hem de diş hekimleri tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

İmplant Markaları Neye Göre Seçilir?

İmplant tedavisinde kullanılan implant üretimi bugün dünyada birçok ülkede ve Türkiye’de üretilmektedir.  İmplant tedavisinde implant markası özellikleri açısından ve hastanın tedavi sürecindeki ve tedaviden sonraki sürekliliğinin memnuniyeti açısından oldukça önemlidir.

Günümüzde yüzlerce implant markası vardır:

Ayrıca bunun yanı sıra diş hekimliği konusunda bugün implant tedavilerinde uygulanan çok fazla implant tedavi yöntemi de vardır.  İmplant markaları arasında tam bir kıyaslama yapmak mümkün değildir. Ancak markanın güvenilir olması çok önemlidir.

Bunun yanı sıra bilinmesi gereken bir diğer konu ise implant tedavisi yaptırmak isteyen hastaların implant markası konusunda ve fiyatları konusunda bilgilendirilmeleridir. Birçok hasta bugün implant konusunda bilgi sahibidir. Hastaların tercihi hem kaliteli ve güvenilir bir implant markası kullanılması hem de bunun aynı zamanda ekonomik olmasıdır.

İmplant Tedavisinde İmplant Markasının Önemi

Diş tedavileri içinde bugün çığır açan ve genellikle hem hastalar tarafından hem de hekimler tarafından tercih edilen uzun ömürlü tedavilerden biri implant tedavisidir. Günümüzde çok sık yapılan bir tedavi biçimidir. Tercih edilme sebebi ise doğal dişe en yakın hatta ondan çok daha rahat kullanım olanağı sunmasıdır. Tedavinin temelini oluşturan titanyum vidalarıdır.

Titanyum vidalarının çene kemiğine yerleştirilmesi ile bu vidalar diş kökü görevi görür ve onun üzerine uygulanacak kaplama porselen dişler hem estetik görsellik açısından hem de rahat kullanım açısından hastaları oldukça memnun etmektedir.

Yani implant yapay diş köküdür. Çene kemiğine çakılır ve ömürlük bir tedavidir. Ancak onun hastayı rahat ettirmesi ve hastanın uzun yıllar sorun yaşamadan kullanması öncelikler arasındadır.  Bu nedenle implant tedavisinde seçilen markanın güvenilir olması kendini kanıtlamış olması ve gerek hekim gerekse hasta ya güven vermesi gerekir.

Güney Kore İmplant Yorumları

  • Dişlerim kaza sonucu kırıldı, tam 4 dişimi kaybettim. Bunun üzerine köprü yaptırmaya karar verdim ancak köprü için de diş kökü gerekiyormuş. ‘’protez diş yapabiliriz’’ dedi doktorum. Yaşım çok genç olduğu için Güney Kore implant markası tercih ettim. Şimdi gayet rahatım.
  • Bence Kore markalı implant yaptırmayın diş kökünde şişmeler meydana geliyor ben çok pişman oldum.
  • Kendimce implant markalarını araştırdım. Markaları eleyerek Güney Kore implant markaları arasında kaldım şimdi bu markalara yönelmeyi düşünüyorum. Bir arkadaşım gayet memnun kaldığını belirti.
Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ağız ve diş bakımı herkesin hassasiyet göstermesi gereken konuların en başında geliyor. Diş bakımı ve ağı bakımının önemini nedir?Ağız ile diş bakımına özen göstermeyen...