Ana Sayfa İmplant Hasta ve İmplant Şikayetleri

Hasta ve İmplant Şikayetleri

İmplant şikayetleri hakkında merak ettiğiniz yorumları yazımızdan okuyarak daha net ilgilere kavuşabilirsiniz. Yine implant şikayetleri esas kaynakları hakkında da bilgiye ulaşmanız mümkün olacaktır.

İmplant Şikayetleri

İmplant Şikayetleri

İmplant tedavisi yapay diş tedavilerinde en yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Doğru malzeme kullanımı, doktorun uzmanlığı ve doğru teknik ile yapıldığında kişilere kendi dişi hissi verir. İmplant tedavisi çene kemiğine vidalanarak yapıldığı için hastalara ömür boyu kullanım imkanı sunar. Fakat doğru tekniklerle ve doğru malzemelerle yapılmadığında, geri dönüşü neredeyse imkanız sağlık problemleri ortaya çıkarır.

İmplant diş tedavisinde kullanılması gereken ana malzeme, yapay diş köküdür. Yapay diş kökünün ise mutlaka saf titanyum ile üretilmesi gerekir. Fakat bazı ülkelerde saf titanyum yerine çene kemiğinin içinde çözülebilecek malzemeler kullanılır. Daha çok çin, Malezya ve Bulgaristan gibi ülkelerde üretilen İmplant köklerinde, saf titanyum yerine maliyet açısından ucuz malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemelerin ülkemize girişleri her ne kadar yasak olsa da kaçak yollarla girişi yapılabiliyor.  Hastalara daha ucuz maliyet çıkarıp, İmplant tedavisi yapan özel hastaneler hakkında pek çok şikayet söz konusu olabiliyor. İmplant şikayetlerinden bir kısmı tamamen yapay diş kökünün sahte olması ile alakalı olabiliyorken, bir kısmı da doktorun tecrübesizliğinden dolayı ortaya çıkabiliyor. İmplant tedavisi görecek kişiler için bu yazımızda İmplant şikayetleri ile alakalı yorumları derledik. Sizde yorumlar ışığında doğru tedavi için yapılabilecek adımları takip edebilirsiniz.

İmplant Diş Yaptıran Hastaların Yorum Ve Şikayetleri

Ülkemizde İmplant tedavisi oldukça gelişmiştir. Hatta birçok Avrupa ülkesinden hastalar, tedavi amacı ile ülkemizi ziyaret etmektedir. İmplant diş tedavisi son derece titizlik ile yapılması gereken bir işlemdir. Ama bazı kimseler İmplant dişlerden ve tedavi sürecinden şikayetçi olabiliyor. Tedavide sonrası ve tedavi sırasında şikayetlerini belirten hastaların yorumlarına bakacak olursak;

  • Dişimin biri çürümüş, daha sonra çektirmek istedim. Doktor bana çektirir çektirmez İmplant diş tedavisi yapmamı önerdi. Ben de doktora güvenip kabul ettim hem bu süreçte çene kemiğime ayrıca bir delik açılmasına da gerek kalmayacaktı. Diş kökü oluşan boşluğa vidalandı, tüm gün aşırı derecede ağrı çektim. 2 gün boyunca yüzüm şiş gezdim, sonuç başarısız bir İmplant tedavisi, eğer implant diş yaptıracaksanız hemen karar vermeyin ve yapan doktoru iyice araştırın.
  • Eşimin iki dişine İmplant tedavisi yaptırdık, oldukça yüklü miktarlarda ödeme yaptık ama çenesinde kemik erimeleri başladı. Doktor bize kemiğin vidalı kökü kabul etmediğini söyledi. Kendim için de yaptıracaktım ama eşimin tedavisi başarısız olduğu için ben vazgeçtim.
  • Ön dişlerim yok protez diş yaptırmak yerine ben İmplant tedavisi görmeyi düşünüyorum ama süreç çok korkutucu geliyor. Ayrıca İmplant tedavisinin daha sonra kanser yapacağı da söyleniyor, daha karar veremedim.
  • Oğlumun dişleri her zaman problemliydi, en sonunda çürüyen tüm dişleri çektirdik, yaklaşık 4 adet diş çekimi yapıldı. Köprü ile İmplant tedavisi arasında kararsız kaldık en sonunda implant yaptırmaya karar verdik. Çünkü köprü yapılırken diğer dişler de dolaylı olarak hasar görüyormuş. Ama İmplant tedavisi de beklediğimiz gibi gitmedi, İmplant kapağı düştü, aşırı derecede ağrı yaptı. Tedavi süresi neredeyse 3 ay sürdü şimdi iyi gibi sonradan bir problem çıkmaz umarım.

    İmplant Sonrası Diğer Şikayetler

  • Sadece bir dişimde ağrı olduğu için doktora gittim ama 5 dişimde birden işlem yapılması gerektiğini söylediler. Ben de kabul ettim sağlam dişlerimi çekip yerine İmplant diş yaptılar. Elbette tedavi süreci çok sancılı geçti ve ben ana dişlerimden oldum.
  • Eğer İmplant diş tedavisi yaptıracaksanız çok iyi düşünmenizi öneririm, benim burnum bile şişti üstelik doktorum üst çene kemiğine fazla delik açmış, yani biraz daha delik açılsaymış sinüs kanallarım zarar görecekmiş. Şikayetçi olmadım ama fiyatta biraz indirim yaptırdım.
  • İmplant tedavisi ve malzemesi yönünden oldukça maliyetli bir tedavi yöntemi. Ben de ucuz olması için pek çok hekim araştırdım, en sonunda oldukça uygun fiyatlı bir hekim buldum. Anında karar verip dişlerimi yaptırmaya karar verdim ilk etapta 3 dişim yapılacaktı daha sonra 2 dişime daha yaptıracaktım. Ama vidalar canımı çok acıtmaya başladı, her seferinde geçecek denildi. Ben farklı bir doktora gidip kontrol ettirdim. Ama ucuz diye kötü malzeme kullanılmış yani saf titanyum yerine karışımlı bir malzeme kullanılmış. Malzeme de çene kemiğimde enfeksiyona neden olmuş, şimdi hiç yoktan başka bir doktorda tedavi görüyorum. Bu nedenle ucuz yerlerden uzak durmanızı tavsiye ederim.
Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...