Ana Sayfa İmplant ICX İmplant

ICX İmplant

ICX İmplant hastalara en konforlu marklardan biridir. Dolayısı ile tedavi görecek kişiler için marka hakkında bilgilere ihtiyaç vardır. ICX İmplant hakkında merak ettiğiniz tüm konuları yazımızda bulabilirsiniz.

ICX İmplant

ICX İmplant

ICX dental implant Alman menşeili markadır.  1999 yılında kurulmuş,  araştırma ve geliştirme konusunda birçok test aşaması gerçekleştirmiş ve 2004 yılında implant pazarına girmiştir. O günden bu yana medikal implant konusunda son derece istikrarlı çalışmaları bulunan ICX implant gerek kalitesi ve güvenilirliği açısından, gerekse ekonomik fiyatları konusunda yükselişini sürdürmüştür. Özellikle Almanya’da çok yaygın kullanılan ICX implant bugün Avrupa’da 4 büyük implant sistemi konusunda öncü firmalardan biridir.  ICXimplantın bütün parçaları Almanya’da üretilir. Ayrıca ICX implant 20 yıl garanti veren markalardan biridir.

Dental İmplant Nedir?

Dental implant tedavisi tek bir diş eksikliğinden çok diş eksikliğine veya tamamen dişsiz olan hastaların diş eksikliğinde çene kemiğine çakılan titanyum vidasının üzerine uygulanan protezle gerçekleştirilen bir tedavidir.  implantın temel maddesi titanyumdur. Titanyumun özelliği doku ile uyum sağlaması alerjik reaksiyon yapmaması özellikle çene kemiği ve çene kemiğinin çevresindeki yumuşak doku ile uyum sağlayan bir madde olmasıdır. İmplant tedavisi ömür boyu başarı ısı olan ağız bakımı ve hijyene dikkat eden hastalarda %100 garanti sunan bir tedavidir.

İmplant Tedavisinde İmplant Markasının Önemi

İmplant  tedavisinde kullanılacak implant  markası oldukça önemlidir. Ancak bundan daha önemlisi bu tedaviyi uygulayacak olan hekimin tecrübesi ve bu konudaki başarılıdır. Butedaviyi uygulayacak olan diş hekimi implant markasından çok daha önemlidir. Bugün dünyada üretilen lider sınıfında olan birçok implant markası vardır.

Bunlar Astra Nobel,  ITI, Straummann, biomed 3i, mis ve ICX markalarıdır. İmplant markaları 1, 2 ve 3 kategoriler olarak sınıflandırılır. Üçüncü kategoride bulunan implant markaları hekimler tarafından çok fazla tercih edilmezler. Bunlar genellikle titanyum tozu preslenerek üretilen implantlardır. Ancak 1. Sınıf ve ikinci sınıf implant markaları bugün hekimlerin en fazla tercih ettiği implant markasıdır.

İmplant Tedavisinde Hangi Marka Seçilmeli?

İmplant tedavisi konusunda marka seçimi hekime bırakılmalıdır. Hekimler genellikle implant tedavisinde sorun çıkarmayacak ve güvenilir markaları tercih ederler. Çünkü bu tedavi aynı zamanda sorumluluk isteyen bir tedavidir.  İmplant markaları çok çeşitlidir ve birçok farklı çeşitte üretilmişlerdir.

Ancak hekimler genellikle hem ekonomik olarak hastayı zor durumda bırakmayacak implantı tercih ederler hem de tedaviyi en iyi şekilde gerçekleştirmek isterler. Bu konuda önemli olan tecrübeli deneyimli bir hekim seçmektir.  Bugün piyasada lider durumda olan birçok implant markası vardır. implant tedavisinde kullanılan implant markasının aynı zamanda kaliteli olmasının yanında parçasının bulunabilmesi garantisinin olması ve bu konuda servisi olması önemlidir. Bu konuda iyi bir klinik ve iyi bir hekim ile anlaşarak ona güvenerek implant tedavisini yaptırmak gerekir.

İmplant Uygulaması

İmplant uygulaması bugün günümüzde doğal dişlere en yakın alternatif tedavilerden biridir.  İmplant uygulaması ile yapılan diş diğer bilinen klasik köprü protez gibi tedavilere göre daha iyi konuşma ve çiğneme işlevini gerçekleştirir. Aynı zamanda implant uygulaması estetik uygulamalardan biridir. Hastanın yüz hatlarının daha doğal görünmesini sağlar. Bugün 21. Yüzyılda en fazla tercih edilen ve kesin çözüm üreten tedavilerden biridir. Doğru hekimin ve doğru diş kliniğinin seçilmesi bunun yanı sıra güvenilir garantili ve sağlıklı implant markaları ile tedavinin gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

İmplant Çene Kemiğine Nasıl Uygulanır?

Diş implantları insan vücudu ile birebir uyumlu alerjik reaksiyon yapmayan titanyum vidalarıdır.  Titanyum vidalarının çene kemiğine çakılması sonrasında üzerine kuron tedavisi uygulanarak tedavi tamamlanır. Titanyum vida çene kemiğine takıldığında diş kökü görevi görür. Suni diş kökü olarak da tanımlamak gerekir. İmplant tedavisi bir tek diş eksikliğinden çok diş eksikliğine hatta dişsiz hastalara uygulanan bir tedavidir. Sorunsuz ve uzun ömürlü kullanım olanağı sağlar. İmplant tedavisi çene cerrahları tarafından yapılan ve klinik koşullarda yapılması gereken lokal anestezi altında da uygulanan tedavilerden biridir.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Sigara ve Ağız Sağlığı

Sigara içen her birey ağız kokusu ile yaşamak zorundadır. Sigaranın ağzımıza ve dişlerimize verdiği zarar makalemizin devamında.Sigara ve ağız sağlığı oldukça önemli bir konudur....