Ana Sayfa İmplant İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları güncel fiyat listesi, implant diş tedavisi 2021 fiyatlarını ve implant diş tedavi aşamalarını sizler için derledik.

İmplant diş tedavisi, eksik olan dişlerin yerine vidalama tekniği ile titanyum diş köklerinin yerleştirilmesi işlemidir. Çene kemiğine yapılan diş kökünün üzerine porselen dişler ilave edilir. Bu tedavi ise ana dişlere en yakın sonucu verir. Ağrısız ve acısızdır, özellikle uzun ömürlü olması sebebi ile de hastalar ve doktorlar tarafından en çok tercih edilen diş tedavisi yöntemlerindendir.

İmplant diş fiyatları

İmplant tedavi çene kemik yapısı uygun olan kişilere yapılır. Ağır kronik rahatsızlığı olan kişilere uygulanması tavsiye edilmez. Çoğunlukla tedavi olumlu sonuç verdiği için hastalar implant diş tercihinde bulunur. Bu bağlamda implant diş fiyatları da en çok merak edilen konuların başında gelir. Bu tedavide fiyat belirleme daha çok malzemeye göre değişir.

İmplant Fiyatları ve Markaları

İmplantta kullanılan malzemeler aynı olsa da markalarda değişiklikler söz konusudur. İmplant markaları ve fiyatları ise;

  • Itı straumann: Uzun ömürlü ve dayanıklı bir markadır. Bu marka dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen bir üründür.
  • Medentika by straumann: Bir Alman markasıdır. Ürün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, oldukça uzun ömürlü ve dayanıklı bir üründür.
  • Bego implant: Yine Alman teknolojisinin bir ürünüdür. Dayanıklı olması ile ve neredeyse her çeneye uygun olması ile bilinir.
  • Osstem implant: Diş kliniklerinde ve hastanelerde en çok tercih edilen bir markadır. Ürün Güney Kore’de üretilmektedir.

İmplant fiyatı için pek çok farklı faktör etkili olur. Fiyat bilgisi için mutlaka diş tedavisi yaptırmak istediğiniz doktora veya kliniğe başvurmanız gerekir. Buradan gerekli tedaviler ile implant diş fiyatları hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Fiyatları etkileyen sebeplerden biri ise kullanılan malzemelerdir. Metal veya zirkonyum gibi malzemelere ve doktorun tecrübesine göre fiyatlar değişmektedir.

İmplant Diş Güncel Fiyat Listesi 2021

2021 implant fiyatları güncel fiyat listesi;

İmplant FiyatlarıKDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant fiyatları₺2.070
Sert doku greftleme ( Kemik Tozu )₺855
Overdenture Protez₺3.035
İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum kaplama )₺715
İmplant Çıkartılması₺540
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )₺1.660
Diş Çekimi₺200

Tek Diş İmplant Fiyatı

İmplant diş tedavisi için çoklu veya tek diş tercih edilebilir. Burada tek diş fiyatı çoklu dişlere göre daha uygundur. Yine kullanılan malzemeye ve doktora göre tek diş implat fiyatları değişir. İnternet üzerinden fiyat vermek yasak olduğu için en doğru fiyat teklifi için doktorunuzdan bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Eğer implant diş yaptırmak istiyorsanız, fiyatından önce diş hekiminin tecrübesin ve uzmanlığına bakmanız gerekir. Ancak bu sayede istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Diş kayıplarının ardından yapılacak olan en iyi tedavi yöntemlerinden biri implant dişlerdir. Bu dişler diğer tedavi yöntemlerine göre daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür. Yine kullanılan malzemeler nedeni ile de diğer diş tedavilerine göre daha yüksek fiyatlarda yapılmaktadır.

Fakat fiyat seçeneklerini etkileyen tek sebepler bunlar değildir. Bunlara ek olarak, kullanılan malzeme ve markalar da fiyatları etkiler örneğin yerli implant ile ithal implantlarda fiyat farklılığı söz konusu olacaktır. Tedaviye başlamadan önce bilgi almanız ve bu yönde tedaviye devam etmeniz daha doğru olacaktır.

İmplant Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İmplant yaptırmak isteyenler fiyat konusunda bazı endişelere kapılmaktadırlar. Bunu için implant diş fiyatları neye göre belirlenir? gibi sorular sorarak cevaplayabiliriz. İmplant diş fiyatlarını ilk olarak kullanılan malzemenin dayanıklılığı ve markası belirler. Tedavi olunacak klinik ve doktor da fiyatları belirleyen sebepler arasında yer alır. Tüm bunlara ek olarak tedavi için kaç diş yapılacağı da fiyatları belirlemektedir. Elbette tek veya iki diş daha uygun fiyatlara yapılırken, çoklu dişlerde fiyatlar daha da yükselebilir. Buna ek olarak risk faktörleri de fiyatları etkiler. Örneğin çene kemiğinde yaşanan eğrilikler ya da incelmeler, implant diş için ekstra masraf çıkaracaktır. Eksik olan çene kemiği için implant malzemelerinde çene kemiği tamamlama işlemi yapılır. Daha sonra diş tedavisine geçilir. Dolayısı ile diş fiyatları herkes için aynı değildir.

SGK İmplant Ücretlerini Karşılıyor mu?

Gelişen tedavi yöntemlerden biride diş hastalıkları alanında uygulanan implant tedavisidir. Özel hastane ya da polikliniklerde uygulanan implant tedavisi farklı fiyatlandırmalara tabii tutulmaktadırlar. Diğer tedavilere göre daha pahalı olan implant tedavisi için SGK implant ücretlerini karşılıyor mu? Sorusu çok fazla merak edilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu diş tedavilerinde devlet üniversite hastanelerinde ve diş hekimliği fakültelerinde implant tedavilerini karşılamaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından muayene ücretlerinin karşılanması için bazı özel şartlar bulunmaktadır. Kemik içi implant bedelleri devlet tarafından karşılanmamaktadır. İstisnai olarak SGK tarafından tedavinin karşılanması için sağlık kurulundan tedavinin estetik amaçlı yapılmadığı raporu alınmasıdır. Raporda maloklüzyon olarak açıkça belirtilmeli ve raporun geçerli olması için rapor tarihinin son 6 aya ait olması gerekmektedir.

İmplant Yaptırırken marka önemi var mıdır?

İmplant tedavilerinde sağlanan başarılı sonuçlar ve artan talepler doğrultusunda birçok firma implant üretmeye başlamıştır. İyi olan firmalar 40 yıla yakın bir süredir piyasada kalmaya devam etmektedir. Tabi ki implant fiyatları markaya göre değişmektedir. Fakat genel implant tedavisi altında ucuz olarak yapılan uygulamalara da çok itibar etmemek gerekmektedir.

Tedavi öncesinde kişilerin merak ettiklerinin başında İmplant yaptırırken marka önemi var mıdır? sorusu gelmektedir. Değişen fiyatlar kişileri bilinmeyen markalara yönlendirerek başarısız tedavi uygulamaları oluşmasını sağlar. Ucuz ve kalitesiz markalar ağız ve diş sağlığına da zarar vermektedir. Bu yüzden fiyattan ziyade markanın güvenilirliği önemlidir. Piyasada güvenilir ve kanıtlamış markalar bulunmaktadır.

Diş hekiminin uygun gördüğü ve tavsiye ettiği marka ile yapılan implant uzun ömürlü ve sağlıklı olacaktır. İmplant tedavisi için doktor, implant markası, yapılacak işlemler ayrı fiyatlandırmalar oluşturmaktadır. Bunların dışında implant yaptırımı mümkün olmayan gruplar yer almaktadır. Şeker hastaları, kronik rahatsızlığı olanlar, hamileler, çocuklar, kemik yapısı bozuk olanlar ve benzerleri gibi.

İmplant Diş Hamilelerde Riskli Mİ?

İmplant tedavisinde kemik gelişimi oturmamış çocuklar dışında yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Yaş sınırlaması dışında bazı sınırlamalar implant uygulamasını engeller niteliktedir. Bunların başında hamilelik gelmektedir. İmplant hamilelerde riskli olmasının sebebi cerrahi işlem ve ilaç uygulamasının yapılmasıdır. Hamilelik döneminde ağız içinde enfeksiyon oluşmasına karşı antibiyotik kullanımının sakıncalı olması ve uygulama sırasında cerrahi işlem yapılması anne adayları için riskli olmaktadır. Bu yüzden diş hekimleri tarafından tercihedilmez.

Yerli İmplant ile İthal İmplant Arasında Fiyat Farkı

Gelişen teknoloji ve yenilikler sayesinde yerli üretim alanında gelişmeler olmaktadır. Yerli implant markaları sürekli artış göstererek dünya implant markaları ile paralel artmaktadır. Karadeniz ve Güneydoğu bölgelerinde üretime adım atarak adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yerli implant ile ithal implant arasında fiyat farkı olmaktadır.

Bunun sebebi ithal markalarda Euro ile satış sağlanmasıdır. İthal markalardan alınan ürünler yıllarca piyasada adından söz ettirmiş markalardır. Firmaların uluslararası satışı döviz üzerinden olmakta buda son yıllarda fiyatlarda artış olmasına neden olmaktadır. Pahalı markalar günümüzde yıllarca kullanılan güvenli ürünler olduğu için tercih edilmektedir.

Yerli üretim ürünleri tabi ki daha uygun ve makul fiyatlardadır. Bütçeye dayanan şartlar ona göre üretim ve tüketim sağlamaktadır. İmkânı kısıtlı ailelere fazla gelen implant fiyatları endeks bazında artış gösterdiği için kişileri zorlamaktadır.

Nucleoss, Implance, Mode ve Diş implant markaları Türk markalarıdır. Her ürünün ve markanın kalitesi, içeriği ve bunlara bağlı fiyatlandırması farklıdır. Ucuz fiyatlandırmaya tabi tutulan ürünler ile yüksek fiyatlı ürünler arasında oldukça çok fark bulunmaktadır. Uzun yıllar temiz ve sağlıklı diş implantı için kaliteli ve doğru ürün kullanımı sağlanmalıdır.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...