İmplant Markaları

Diş tedavilerinde yapılan tekniklerden biri de implant tedavisidir. Bu bağlamda doğru implant markası seçimi yapmanız tavsiye edilir. Sizler için en çok tercih edilen implant markalarını bu yazımızda topladık.

İmplant Markaları

İmplant Markaları

Gelişen sağlık sektörü ile diş tedavilerinde olan yenilikler de bir hayli artış göstermiştir. Özellikle implant diş tedavileri son dönemlerde en avantajlı ve en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Bu nedenle implant markaları da kendi arasında gelişmiş ve çoğalmıştır.

Kişiler için pek çok marka en iyi şekilde sağlık sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. Eğer implant tedavisi görmeyi düşünüyorsanız en iyi markayı tercih etmeniz önerilir. Çünkü bazı markalar merdiven altı diye tabir edilen şekilde üretilmektedir. Bu durumda da kalıcı olarak yapılan bu tedavilerde pek çok geri dönüşü olmayan sorunlar meydana gelebilir.

En İyi İmplant Markaları

Günümüzde implant sektöründe artışlar yaşanmaktadır. Alman implant markaları, Kore implant markaları ve yerli implant markaları ise hastalar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Günümüzde kullanılan en iyi implant markaları ise;

İmplant direct; kaliforniya’da üretilen marka en eski ve en köklü markalardan biridir. Dünyanın pek çok ülkesine implant üretimi yapmaktadır. Özellikle Avrupa ülkelerinde en çok tercih edilen markadır.

İmplant biometi; kendini ispat etmiş olan bu marka, kişilerin sağlığına hiçbir şekilde zarar vermediği gibi implant tedavisinde de başarıyı kısa sürede yakalamış bir markadır. Özellikle diş hekimleri tarafından çokça tercih edilir.

Branemark; menşei İsveç’e ait olan bu marka, tüm dünyada kullanılmaktadır. Alt çene implant tedavisinde oldukça başarılı bir markadır. Bu nedenle sıkça tercih edilmektedir.

Astra tech; diş tedavilerinde kullanılan en iyi marklardan biridir. İsveç ürünü bir markadır, kullanıcı memnuniyetini en çok yakalayan bir marka olma özelliğini taşımaktadır.

Alphabio implant; merkezi ABD olan marka, tedavide gerekli olan tüm malzemeleri kişiler için en iyi şekilde sağlamaktadır. Marka sadece implant üretimi yapmakla kalmayıp, kolay ulaşılabilir olması özelliği ile de n çok tercih edilen ürünleri sunar.

Ab implant; ab implant İsrail ürünüdür. 15 yıldır implant üretimi yapan markanın kurucusu bir diş doktorudur. Şuanda en çok tercih edilen markalardan biridir. Sağlamlığı ve çeneye tutunuşu gibi özellikleri ile de bir implant tedavisinden beklentileri tümüyle karşılamayı başarmıştır.

Thommen implant; 1975 yılında kurulan bu marka İsviçre ürünüdür. Şuan dünyanın nerede ise her noktasına satış yapmaktadır. Yenilikçi özeliği ile doktor ve hastaları memnun etmeyi de başarmıştır. Özellikle silindirik yapılı implant üretimi ile sektöre yeni bir soluk getirmiştir.

Tekka implant; 2001 yılında Fransa’da faaliyetlerine başlayan marka, günümüzde de en çok tercih edilen implant markalarından biridir. Hastalara daha kısa sürede iyileşme imkanı sunmuştur. Marka ülkemizde de faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır. Kolay ulaşılabilir özellikte olması ile herkes tarafından kısa sürede benimsenmiştir.

Yerli İmplant Markaları

İmplant tedavisi olacak kişiler için elbette ürünlerin kalitesi kadar fiyatları da önem arz eder. Yerli implant markaları hem fiyat bakımından hem de kolay erişilebilirlik bakımından pek çok kişi tarafından özellikle tercih edilmektedir. Yerli implant markası ise;

İmplnace; 2012 yılında kurulan marka,kısa sürede başarıyı yakalamış en iyi markalardan biridir. Ülkemizde sıkça tercih edilmesinin yanında, pek çok Avrupa ülkelerinde de en çok tercih edilen markalar arasında yer alır. Görkem serçe, tarafından kurulmuş olan bu marka, Trabzon’da üretim fabrikası ile tüm diş hastalarının imdadına koşmaktadır.

Kore Malı İmplant Markaları

Sağlam ve kaliteli ürünleri ile tüm dünyada en sevilen ülkelerden biri de Kore’dir. Bu bağlamda Kore malı implant markaları da merak konusu olmuştur.

Csm İmplant; Kore ürünü olan markaya ilgi oldukça yoğundur. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli olması sebebi ile doktorlar tarafından en gözde markalardan biridir. Markanın kurucusu bir diş hekimidir. Bu nedenle tasarımı ve dizaynı sayesinde kolay uygulanabilir özelliklerdedir. Çene kemiğine kısa sürede kaynayan marka, kolay tedavi ve iyileşme imkanı da sunar.

İmplant Markası Seçerken Hangi Konulara Dikkat Edilmeli?

İmplant markası seçerken markaların özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Burada en önemli konu ise ürünlerin mutlaka saf titanyumdan üretilmiş olmasıdır. Çünkü katkılı ya da sahte ürünler, kişilerin çene ve diş kök yapısına büyük oranda hasar verecektir. Kişilerde daha kolay iyileşmeyi sağlayan ve kemiğe birebir uyum sağlayan markalar tercih edilmelidir. Bu bağlamda, implant markası seçmeden önce hekim tavsiyesine ve daha önce implant tedavisi görmüş kişilerin tavsiyelerine dikkat etmek gerekir. İmplant ürünlerin içeriğine ve sertifikasının olup olmadığına da özen gösterilmelidir. Bu sayede daha rahat bir tedavi süreci geçirmiş olursunuz.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...