Ana Sayfa İmplant İmplant Yapan Devlet Hastaneleri

İmplant Yapan Devlet Hastaneleri

İmplant tedavisi yaptırmak istiyor ve bunu en uygun maliyetlere tamamlamak istiyorsanız ilk olarak, implant yapan devlet hastaneleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Devlet hastanelerinde implant tedavisi yaptırmak isteyenler için pek çok konuyu ayrıntılı olarak sizin için ele aldık.

İmplant Yapan Devlet Hastaneleri

İmplant Yapan Devlet Hastaneleri

İmplant yapan devlet hastaneleri: Ağız ve diş sağlığı herkes için en önemli konuların başında gelir. Çünkü kişilerin besin alabilmelerinin ilk yolu sağlıklı dişlere ve sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmaktır. Tek diş ya da çoklu diş kaybı yaşayan kişiler için birkaç alternatif tedavi yolları mevcuttur. Kişiler daha çok köprü tedavisinden yararlanmak isteseler de bu tedavi uzun ömürlü değildir. Eğer uzun ömürlü bir diş tedavisi görmek istiyorsanız, implant tedavisinden faydalanmanız gerekir.

İmplant tedavisi ise diş kaybı yaşanılan bölgeye yapay kök takılması işlemidir. Bu tedavi için iki farklı yol vardır. Birincisi eğer dişinizi kaybedeli uzun zaman olmuş ise dişin bulunduğu çene kemiğine oyuk açılması işlemidir. Açılan oyuğa titanyum malzemeden diş kökü yerleştirilir. Yerleştirilen diş kökü kemiğe kaynayarak, kemik ile bir bütün oluşturur. Diğer yöntem ise çürük dişin hemen çekilmesinden sonra açılan oyuğa vidalı kök yerleştirilme işlemidir. Burada da titanyum kök çene kemiğine tutunur ve tıpkı ana diş kökü gibi görev görür.

Elbette implant diş fiyatları diğer diş tedavilerine göre daha yüksek maliyetlidir. Bu nedenle pek çok kişi implant tedavisini devlet hastanelerinde görmek ister. Peki, implant yapan devlet hastaneleri hangileri? İmplant tedavisi için devlet hastaneleri şart arıyor mu? Gibi konular hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Devlet Hastanesi İmplant Diş Yapıyor Mu?

Ağızda siş eksikliği yaşayan pek çok kişinin sorduğu ortak soru devlet hastanesi implant diş yapıyor mu? Sorusudur. Devlet hastaneleri implant diş tedavisi yapıyor, ancak bu tedavi için bir takım şartlar aranmaktadır. Nedeni ise maliyet ve zaman gibi yönlerden daha uygun olan köprü tedavisinin implant diş tedavisine alternatif olmasıdır. Yani implant diş tedavisi lüks tedavi guruplarında yer almaktadır.

Devlet Hastanesinden İmplant Tedavisi Almak İçin Gerekli Şartlar

Devlet hastaneleri bazı özel durumlar olmadığı sürece implant tedavisi yapmamaktadır. İmplant tedavisi için ise gereken şartlar;

  • Eğer kişide diğer diş tedavileri yapılmış ve sonuç alınamamış ise ve bunlardan sonuç alınamamış ise implant tedavisi yapılabilir.
  • Hastadaki tek diş tedavi yöntemi implant ise burada da tedavi yapılabilir.
  • Bunların dışında üniversite hastanelerinden rapor alınması gerekir.

İmplant yapan devlet hastaneleri ise;

  • Devlet hastanelerinin diş poliklinikleri,
  • Üniversite hastaneleri,
  • Ağız ve diş sağlığı poliklinikleri,

Verilen bu hastanelerde implant tedavisi görebilirsiniz. Elbette tedavi için gerekli şartları taşıyor olmanız gerekir. SGK kapsamında yaptıracağınız implant tedavileri için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yoktur.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...
Önceki İçerikİmplant Çeşitleri
Sonraki İçerikİmplant Enfeksiyonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...