Ana Sayfa İmplant Lazer Destekli İmplant Yaptıranlar

Lazer Destekli İmplant Yaptıranlar

İmplant yaptıracak olan kişiler bir de lazer destekli implant tedavisini araştırmalıdır. Sizler için lazer destekli implant yaptıranlar ve yorumlarını bir araya getirdik…

Lazer Destekli İmplant Yaptıranlar

Lazer Destekli İmplant Yaptıranlar

Lazer destekli implant, tedavisi artık herkesin ulaşabileceği kadar yakın hale gelmiştir. İmplant yaklaşık 30 yıldır insan sağlığının hizmetinde olan bir diş tedavisidir. Ancak her geçen gün tedaviye yeni özellikler eklenmektedir. Bunlardan biri de lazer implant tedavisidir. Lazer destekli implant tedavisi, iyileşme hızını artırmak için ve tedavi süresini kısaltmak için kullanılan bir tedavi çeşididir. Ancak pek çok kişi tarafından bilinmeyen bu yöntem, diş eksikliği yaşayan kişilerin merakını cezp etmeye başlamıştır.

Bilindiği üzere implant tedavisinde cerrahi kesiler ve çene kemiğinde oyuklar açılmaktadır. Dolayısı ile bu tür yaraların iyileşmesi ve dikişlerin tam manası ile tutması uzun zaman alabilir. Ancak lazer implant tedavisinde bu türlü problemler yaşanmadan kısa sürede iyileşme sağlanmaktadır. Üstelik bu tedavi yöntemi ile kişilerin diş etine dikiş atma zorunluluğu da tamamen ortadan kalkmaktadır.

Hal böyle olunca, daha önce hiç implant tedavisi görmemiş kimseler lazer destekli implant yaptıranlar hakkında bilgi sahibi olmak ve onların yorumlarını görmek isterler. Sizler için lazer implant yaptıranların yorumlarını bir araya getirdik. Siz de yorumlardan yola çıkarak lazer destekli implant tedavisi hakkında bilgi sahibi olabilirisiniz.

Lazer Destekli İmplant Tedavisi Yaptıranlar ve Yorumları

  1. Lazer implant tedavisinde kemik dokusuna hiçbir şekilde zarar vermeden tedavi yapılıyor. Ben en çok kemiğin oyulma anından korkuyordum. Çünkü kemik oyulurken insan üstünde müthiş bir baskı uygulanmakta olduğunu duymuştum. Sırf bu korkum nedeni ile lazer implant tedavisi yaptırdım gerçekten hiç acı çekmedim. Harika bir yöntem tıp her geçen gün mucizeler ile karşımıza çıkıyor.
  2. Ön dişime implant tedavisi gerekiyordu. Ancak ben insanların yoğun olduğu bir kurumda yöneticilik yaptığım için bir türlü cesaret edemedim. Çünkü implant tedavisi sonrasında cerrahi müdahalelere bağlı olarak bir takım şişlikler ve morluklar meydana geliyor. Lazer implant tedavisini duydum ve klinik araştırması yaptım. Akabinde lazer implant tedavisi yaptırdım. Gerçekten sanıldığı kadar korkutucu değil, aksine kısa sürede iyileşme sağlıyor.
  3. Lazer implant tedavisini babam için yaptırdık, babam acıya dayanamayacağı için bu yolu tercih ettik. 5 dişine implant yapıldığı halde kısa sürede iyileşti. Şuan ise gayet iyi bir şekilde yeme ve içme fonksiyonlarını yerine getiriyor. Bence yaşı ileride olan kişiler için harika bir uygulama.
  4. Eğer diş etinize kesi olmasını ya da dikiş olmasını istemiyorsanız kesinlikle lazer implant yaptırmanızı öneririm. Gerçekten işini iyi yapan doktorlar tarafından bu tedavi yapıldığında geleneksel implant tedavisinden ne kadar kolay olduğu ortaya çıkıyor.

Lazer Destekli İmplant Yaptıran Diğer Hastalar

  1. Eğer sizinde vaktiniz kısıtlı ise mutlaka lazer implant yaptırmanızı öneririm. Çünkü toplamda 2 saat içinde tüm tedavi bitmiş oluyor. Sanki sihirli bir el dişlerinizi anında tedavi ediyor. Elbette doktor seçimine ve klinik seçimine önem vermeniz gerekir.
  2. İmplant tedavisi için muayeneye gittiğimde doktorum lazer tedavisinden bahsetti. Lazer destekli implant fiyatları elbette diğer tedaviye göre daha yüksek ama gerçekten çok harika bir tedavi yöntemi. İyki doktorumun önerisini dinlemişim.
  3. Bir yakınım implant tedavisi yaptırdı. Ama kemikte enfeksiyon oluşunca tedavi uzadı, ben de implant tedavisi görmek istiyordum ama enfeksiyon kaparım diye çok korkmuştum. Ancak lazer tedavisinde enfeksiyon riski en az seviyede olduğunu duyunca hemen lazerli tedavi yaptırdım. Tedavim yaklaşık 2,5 saat sürdü ama oldukça rahattı. Hiç acı hissetmedim, lazer tedavisinin ülkemizde olması ne büyük nimetmiş.
Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...