Ana Sayfa İmplant Medentika İmplant

Medentika İmplant

Straumann group bünyesinde olan medentika implant, dünyanın her noktasında kullanılmaktadır. Eğer implant tedavisi için medentika implant markasını tercih edecekseniz yazımızda ürün hakkındaki tüm detayları bulabilirsiniz.

İmplant Medentika

İmplant Medentika

Medentika implant; bir alman ürünüdür. Dolayısı ile geniş alman teknolojileri ile donatılmış medentika implant hemen her hastanın ağız ve diş yapısına uygundur. Ülkemizde de sıkça tercih edilen implant markalarının başında gelir.  İmplant tedavisi için dikkat edilmesi gereken hususların başında doktor seçimi, klinik seçimi ve implant markası seçimi büyük bir önem arz eder.

Bu kriterlerden biri bile doğru yapılmaz ise implant tedavisinde büyük problemler meydana gelebilir. Ancak doğru implant markası ve doğru doktor seçimleri ile implant tedavileriniz daha başarılı sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Bu implant ile en doğru tedaviyi görebilirsiniz. İmplant tedavisinde görülebilecek olumsuz komplikasyonları en aşağı seviyeye indirerek, daha hızlı bir iyileşme dönemine girmenize yardımcı olacaktır.

Medentika İmplant Kaliteli Mi?

İmplant kökü, çene kemiğine sabitlendiği için mutlaka çene kemiği dokusunun kabul edebileceği kalitede olması gerekir. Tedavide açılan oyuk içine vidalanan kök ne kadar kaliteli ve saf titanyumdan olursa tedavi sürecinin daha rahat geçmesine yardımcı olur. Bu nedenle kişiler ilk etapta implant kalitesini araştırıp, daha sonra seçim yapmalıdır.

Dolayısı ile implant kalitesi, için de bir araştırma yapılması gerekir. Üstün alman kalitesi ile üretildiği için şuanda kullanıcılarından tam not almış durumdadır. Eğer hala bir implant markasına karar verememişseniz  medentika implantı tercih edebilirsiniz.

Medentika İmplantın Avantajları Nelerdir?

Medentika implantın avantajları oldukça fazladır. Özelikle avrupa ülkelerinde sıklıkla tercih edilen bu marka, doktorlardan da tam not almış durumdadır.

Medentika implant markasının avantajları ise;

 • İmplant tedavisi süresince, konfor ve rahatlık son derece önemlidir. Medentika implanta ise konfor ve rahatlık en üst seviyededir.
 • Son derece estetiktir yine gülüş estetiğini hiçbir şekilde kötü yanda etkilemez.
 • İmplant tedavisinde, malzemede kullanılan içerikler kişinin hayat kalitesini belirler. Bu nedenle medentika implant içeriği bakımından da çene kemiğine ve ağız içine zarar verecek hiçbir etmeni barındırmaz.
 • Kolay tutunabilir özelliktedir.
 • Her yaştan insana rahatlıkla uygulanabilir.
 • Yeme ve konuşma fonksiyonlarını olumsuz yönde etkilemez.
 • Eğer kişilerde kemik erimesi gibi durumlar söz konusu ise bu markayı kullanmaları tavsiye edilir. Çünkü marka, çene kemiğinde oluşan erimeleri durdur.
 • Kolay ulaşılabilir özelliktedir.
 • Tedavinin başından sonuna kadar, hem doktorla hem de hasta ile iletişim içindedir.
 • Diğer komşu dişlere zarar vermez.
 • Ağız içinde hiç diş yok ise implant tercih edilebilir. Bu sayede hiçbir sorun yaşamadan ana diş görünümünde ve konforunda diş kazanma olağanı sunar.
 • En önemli avantajı ise aynı kalitedeki diğer implant markalarına göre daha uygun fiyatlara satılır.
 • Çene kemiğinde ve implantın yerleştirildiği yerde iltihaplanma gibi durumları minimuma indirir.

Straumann İmplant Nerenin?

İmplant markası seçecek olan kişiler, markaların hangi ülkelere ait olduğunu araştırmak isterler. Dolayısı ile straumann implant nerenin? Sorusu da gündemden düşmez. Straumann implant almaya’nın bir markasıdır. Straumann implant bünyesinde üretilmektedir.

İmplant tedavisi görmeden önce inceleyeceğiniz markalardan biri de medentika implant markası olmalıdır. Çünkü dünyaca ünlü olan bu marka ile daha kaliteli bir şekilde implant tedavisi görebilir, süreci en konforlu şekilde atlatabilirsiniz. Üstelik implant tedavisinde karşılaşılabilecek bazı olumsuz durumların da önüne geçecektir. Özellikle enfeksiyon ve implant sallanması gibi durumlar ile karşılaşmak istemeyen kişiler bu markayı tercih edebilirler.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ağız ve diş bakımı herkesin hassasiyet göstermesi gereken konuların en başında geliyor. Diş bakımı ve ağı bakımının önemini nedir?Ağız ile diş bakımına özen göstermeyen...