Ana Sayfa Ağız ve Diş Sağlığı Orthero Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Orthero Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Orthero tedavisi nedir? Orthero tedavisi aşamaları nelerdir? Gibi şeffaf plak tedavisinde merak ettiğiniz tüm kouları yazımızda bulabilirsiniz…

Orthero Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Orthero Şeffaf Plak tedavisi nedir

Orthero tedavisi, diş sağlığında ulaşılan en son noktadır. Ortodonti sorunlarında kullanılmaktadır. Şeffaf apareyler diş dizilimindeki bazı bozukluklar giderilir. Orthero tedavisi ile diş dizilimindeki bozukluklar, diş teli kullanımına gerek kalmadan düzeltilir. Dişlerin gereken pozisyona gelmesini sağlar ve metal diş tellerinde olduğu gibi estetik kaygıya yer bırakmaz.

Orthero tedavisi nedir? Diye sorulacak olursa; şeffaf apareyler ile dişlerin düzeltilmesi tedavisidir. Tedavi sürecinde dişlere diş teli uygulanmaz, ancak her iki haftada bir kez apareylerin değişmesi gerekir. Çünkü her iki haftada bir dişler konum olarak yer değiştirecektir.Bu yüzden plaklarda dişlerimizin dizilimene göre değişmesi gerekmektedir.

Orthero Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Orthero tedavisinin oldukça fazla avantajı mevcuttur. Bunlar ise;

• Temizdir, üzerinde bakteri gibi zararlı canlıları barındırmaz.
• Renksiz olduğu için dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz.
• Takılıp, çıkarılabilir.
• Dişleri fırçalarken, yeme, içme ve uyurken orthero çıkarabilirsiniz.
• İş yaşamında kişileri rahatsız etmez.
• Diş etlerinde ve diş köklerinde her hangi bir şekilde iltihaplanma gibi durumlara neden olmaz.
Orthero tedavisi kısa sürer.
• Dişlere ideal görünüm sağlar.
• Dişlerin olması gereken konuma gelmesine yardımcı olur.
• Yetişkinler için adeta bir kurtarıcı niteliğindedir.

Orthero Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Orthero yani şeffaf plak tedavisi için kişilerin ilk olarak doktoruna başvurması gerekir. Yapılan detaylı muayeneler sonrası kişilerin ağız yapıları incelenir, eğer kişinin ağız yapısı orthero tedavisi için uygun ise bilgisayar ortamında 3d görünümler hazırlanır. Hazırlanan görüntüler, tamamen kişilerin kendi dişlerinden oluşmaktadır. Kişiler bilgisayar görüntüsü ile dişlerinin tedaviden sonra nasıl görüneceği hakkında bilgi sahibi olabilir. Daha sonra kişilerin diş yapısına uygun, kişisel şeffaf plaklar hazırlanır. İki haftada bir şeffaf plaklar değiştirilir. Bu sayede kişilerin dişleri ideal görünüme ulaştığında tedavi sona erer.

Orthero Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Şeffaf plak yani orthero tedavisi görmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konu ise şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer? Sorusudur. Orthero tedavisi kişiden kişiye değişmektedir. Çünkü herkesin diş dizilimleri aynı değildir. Dolayısı ile tedavi süreci de kişiden kişiye değişir. Eğer orthero tedavisi süresi hakkında daha net bilgi almak isterseniz ilk olarak kendi dişlerinizin muayenesini yaptırmanız gerekir. Fakat belli bir süre vermek gerekirse, ortalama olarak; 6 – 9 ay kadar sürebilir. Elbette tüm bu aylar boyunca hep aynı plak kullanımı yapılmaz, her iki haftaya bir ya da 15 güne bir mutlaka yeni şeffaf plakların eskisi ile değiştirilmesi gerekir. Ancak bu şekilde istenilen diş yapısına daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Orthero Şeffaf Plak Tedavisi Dişleri Düzeltir Mi?

Orthero tedavisi pek çok hasta üzerinde aktif olarak kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Kişiler orthero tedavisi dişleri düzeltir mi? Gibi soruları ise sıkça sormaktadır. Orthero tedavisi de tıpkı diş teli tedavisi gibi dişlerin düzelmesine yardımcı olur. Diş telleri dişlerde sabit kalırken, şeffaf plak tedavisinde sabit kalma gibi bir durum söz konusu değildir. Kişiler günde 22 saat boyunca dişlerinde orthero plakları kullanması yeterli olacaktır. Üstelik şeffaf olduğu için dışarıdan bakılınca hiç görünmez, bu sayede dişlerin estetik yapısı bozulmamış olur.

Orthero Şeffaf Plak Tedavisi Fiyatı

Orthero tedavisi çok uzun soluklu bir tedavi türü değildir. Örneğin geleneksel diş telleri birkaç yıl sürerken orthero tedavisi sadece 5 – 6 ay kadar sürmektedir. Orthero tedavisi fiyatı da kliniklere ve doktorun uzmanlığına göre değişmektedir. Bu nedenle kişisel olarak ilk etapta muayene olup, daha sonra fiyat teklifi almanız daha doğru olacaktır.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...