Ana Sayfa Ortodonti Ortodonti Tedavisi Yaptıranlar Yorumları

Ortodonti Tedavisi Yaptıranlar Yorumları

Ortodonti diş teli tedavisi yaptıranlar. Ortodonti diş teli tedavisi yaptıranlar ve yaşadığı sorunları, menuniyetleri sizler için derledik.

Ortodonti Tedavisi

Ortodonti tedavisi kullanılan en eski yöntemlerden biridir. Oldukça dayanıklı olduğu için sıkça tercih edilen tedavi yöntemidir. Ortodonti tedavisine başlamadan önce hekim gerekli muayeneleri yapar. Muayene sonrasında tercih ettiğiniz ortodonti tedavi yöntemlerinden birini dişlerinize uygular. Bu şekilde çene ve diş yapısındaki bozukluklar ortadan kalkar. Bu tedavi süresi altı ay ile iki yıl içerisinde biter.

Ortodonti Tedavi Yöntemleri Nelerdir

Ortdonti tedavisi hastanın tercihi ve doktorun yönlendirmesi ile şuanda kullanılan dört tip ortodonti tedavi yöntemi vardır. Bunlar:

  • Şeffaf Diş Teli
  • Metal Diş Teli
  • Şeffaf Plak
  • Lingual Diş Teli

Ortodonti Tedavisi Yaptıranlar

  • Ben şuan ortodonti tedavisi görüyorum. Doktorumdan çok memnunum, tedavim 7500 tl tutuyor. Tedavim ortalama bir buçuk sene sürecek. Başlamak bitirmenin yarısıdır derler, gerçekten çok hızlı geçiyor zaman. Dişlerimdeki değişim fazlası ile mutlu etti beni. İlk zamanlar diş tellerim ağzımı yara yaptığında yemek yemede zorlandım ama bir süre sonra herşey normale dönüyor ve tellere alışıyorsunuz.
  • Ortdonti tedavisine ilk başladığım zamanlar sadece yemek yemede zorlandım. Bir süre sıvı ve püre tarzında besinlerlele beslendim. Bu problemin geçiçi olduğunu bildiğim için sabırla tedavimi sürdürdüm. Dokturuma dört ile altı hafta arasında kontrole gittim. Her gittiğimde sonuç beni daha çok mutlu ediyordu.
  • Dişlerinizin şeklinden rahatsız oluyorsanız ve maddi imkanınızda varsa hiç düşünmeyin sonuç harika. Tabi bunu devlet hastanelerinde de para vermeden yaptırabilirsiniz ama randevu vs. derken süreç baya uzuyormuş. Dişlerinizin bozukluğuna ve tedavi biçine göre fiyat değişiyor. Ben metal diş teli taktırdım. Çünkü en ucuz ortodonti tedavisi bu. Sadece üst dişlerime takıldı, bir ay alışma süresinden sonra alt dişlerimede takıldı. Benim tedavim on üç ay sürdü, tedavi sonrasındaki mutluluk bence herşeye değerdi.

Ortodonti Tedavisi Yaptıran Diğer Hastaların Yorumları

  • Diş teli tedavisine başladıktan sonra elma, armut, erik, havuç gibi yiyecekleri ısırarak yeme devrine ara verdim. Asitli içecekleri azalttım, günde diş fırçalama sayısını artırdım. Diş fırca ve macunumu sürekli yanımda taşıdım. Zaten dişlerinizi fırçalamadağınızda rahatsız oluyorsunuz.
  • Diş teli tedavimi yarısından sonra doktorum lastik verdi. Alt çene ve üst çeneyi paralel hale getirmek için kullandım. Lastikler düzenli kullanılırsa ağrısı 1-2 gün sürer. Ama düzenli kullanmadığımızda hem tadavi süresini uzatırsınız hemde her taktığınızda ilk taktığınız ayrıyı hissedersiniz. Lastikleri düzenli takmadığınzda sakın ben takıyorum diye söylemeyin doktorunuz anlar.
  • Ortodonti tedavisine başlamadan önce, ağzımı elimle kapatarak gülüyordum. Çünkü dişlerimin şeklinde çok rahatsızdım. Tedaviye başladıktan sonra çok sıkıntı çektim, özellikle ilk 2 hafta sadece lapa yiyecekler yedim. Sonrasında ağrılarım azaldı ve kontrollerimi aksatmadan tedavime devam ettim. Tedavi sonrasında çektiğim ağrılar hiç umrumda olmadı sonuç tamda istediğim gibiydi. Artık ellerimi kullanmadan gülebiliyorum.
Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...