Ana Sayfa İmplant Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy implant Fiyatları hakkında da sizler için bilgi verdik. Oxy marka implant fiyatları hakkında detaylı bilgiyi yazımızdan bulabilirsiniz…

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi günümüzde son derece yaygın olarak uygulanan ve ilerleyen süreçte de daha da adından söz ettirecek bir yöntemdir. Kişinin ağız boşluğunda geçmişte kaybettiği veya çektirdiği dişinin yerine diş eti açılarak çene kemiğine ulaşmak suretiyle implant dediğimiz yapay bir diş monte ediliyor. Söz konusu tedavinin kolay uygulanması ve kullanımının protez yöntemlere göre çok daha işlevsel olduğu düşünüldüğünde bu tedavi yönteminin neden bu kadar hızlı bir şekilde yaygınlaştığı sorusunun cevabı kolayca bulunabiliyor.

Oxy implant normal implant malzemesinden farklı olarak içerisinde bulunan alaşımlar sebebiyle farklılıklar göstermekte, kaliteli ve dayanıklı olması ile ön plana çıkmaktadır. Ülkemizde implant fiyatını kamuoyuna açıklamamak koşulu ile Diş Hekimleri Birliği belirliyor olsa da normal bir implant uygulaması kaplama özellikleri ile birlikte yaklaşık 2100 TL’dir.

Oxy implant fiyatları klinik şartlarına ve diş hekimine göre farklılıklar göstermektedir.
Oxy implantlar da yukarıda belirtildiği gibi içerisinde bulunan titanyum alaşım oranına göre fiyatı da daha yüksektir. Tek diş fiyatının yaklaşık olarak 500-900 Avro olduğunu söyleyebileceğimiz ürün Dünyada en çok kullanılan implant markalarından birisi haline gelmiş durumda. Fiyatındaki pahalılık implantın ithal bir ürün olmasından kaynaklıdır.

Oxy implantların müşteri memnuniyetleri incelendiğinde hastaların uygulamadan ve sonrasındaki kullanımdan son derece memnun olduğu görülmektedir. Oxy implantlara, firma genellikle uzun süreli garanti taahhüdünde bulunsa da implantın ne kadar dayanacağına biraz da kullanıcı kendisi belirlemektedir. Uygulama sonrasında ağız içi hijyene azami önem vermek gerekir. Tartar ve diş taşı oluşumlarının implantın ömrünü kısalttığı diş hekimlerince iddia edilmektedir. Aslında yapılan uyarılar ana dişleriniz için de geçerlidir. Bu kurallara uyulmadığı zaman ana dişlerinizin de kaybedilme ya da zarar görme ihtimali var.

Oxy İmplantlar Verilen Paranın Hakkını Veriyor Mu?

Oxy implantlar da kullanılan titanyum oranının fazla olması sebebiyle yapay diş, mine yapısına çok yakındır. Doğal olarak yapay dişin dayanıklılığı da son derece sağlamdır. Oxy implantlar ağzınızdaki boşluğu tam olarak doldurarak normal bir diş ağırlığı hissetmenize sebep olur. Ağzınızda sonradan eklenmiş bir yapı var gibi kendinizi hissetmezsiniz. İşlevsel özelliklerine baktığınızda da son derece kullanışlı olan oxy implantlar ana dişinizi aratmayacak şekilde üretilmiştir. Fiyatlarının son dönemde son derece cazip hale geldiği ve üretildiği alaşımın dayanıklılığı dikkate alındığında, bir ömür sorunsuz kullanacağınız oxy implantlar verdiğiniz paranın hakkını fazlasıyla veriyor.

Ucuz Fiyata Oxy İmplant Alınır Mı?

Oxy implantlar diş hekiminizin kontrolünde sipariş edilen ürünler olmasının yanında, implant muayenesi esnasında alınan implant ölçü oranlarını bilerek oxy implantın resmi internet sitesinden kendiniz de sipariş verebilirsiniz. Tabi bu sipariş kendi sorumluluğunuzda olacağından nelere dikkat etmeniz gerektiğini ayrıntılı olarak araştırın ve doktorunuzla koordineli şekilde hareket edin.

Bu şekilde kendiniz sipariş vererek daha ucuz fiyata oxy implant mal edebilirsiniz. Ayrıca bu ürünler yurtdışından ithal edildiği için ülkemizdeki satışlarına KDV, ithalat giderleri, diğer vergiler gibi fiyat farkları eklenmektedir. Eğer yurtdışında tanıdığınız var ise ya da sık sık yurtdışına seyahat ediyorsanız ürünün üretildiği ülkede bu hizmeti daya uygun fiyatlara almanız mümkün olabilir.

Diş sağlığı konusunda hassas davranan kişilerin mutlaka dünyaca bilinen markaları tercih etmesi gerekir. Oxy implnat ta bu markalardan biridir. Diğer Çin implantları gibi çene kemiğinde çözülmelere ve kemiğin çürümesine neden olmaz.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...
Önceki İçerikBego İmplant Nedir?
Sonraki İçerikOxy İmplant Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...