Ana Sayfa İmplant Sahte İmplant Nasıl Anlaşılır?

Sahte İmplant Nasıl Anlaşılır?

Sahte implant nasıl anlaşılır? Sahte implant ya da saf titanyum olmayan implant malzemeleri çene kemiğinin erimesine neden olabilir.

Sahte İmplant Nasıl Anlaşılır?

Sahte implant nasıl anlaşılır

Diş kayıplarında kullanılan tedavi yöntemlerinden en çok sevileni elbette implant tedavisidir. İmplant tedavileri ile kişilere uygulanan titanyum malzemeli diş kökleri son derece sağlam olacaktır, öyle ki kişilere tıpkı ana diş hissi vermektedir. İmplant dişler ömür boyu kalıcı olduğu için mutlaka kaliteli malzemelerden üretilmeli ve işinde uzman olan doktorlardan destek alınmalıdır. Ancak bu sayede istenilen sonuca daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

İmplant diş malzemesi olarak, saf titanyum kullanılmalıdır. Aksi halde çene kemiğinde çözülmelere neden olarak çene kemiğinde çürümelere ve kansere neden olabilir. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına sahte implant nasıl anlaşılır? Gibi soruların cevabını iyi araştırmak faydalı olacaktır.

Sahte İmplantın Zararları Nelerdir?

Sahte implant zararları kişiler için oldukça fazladır. İmplant kök çene kemiğine sabitlendiği için en ufak hatayı bile kaldıramaz. Bu durumda implant tedavileri başarısızlıkla sonuçlanır. Bununla birikte;

 • Sahte implant çene kemiğinde çözülür, dudak, çene kemiği ve diş etlerinde çürümelere neden olur.
 • Diğer diş köklerine de zarar verir.
 • Zaman ve sağlık açısından büyük kayıplara neden olur.
 • Kansere kadar zarar verebilir.
 • Sahte ya da karışımlı implant kökler ağız içinde enfeksiyona ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet verir.
 • Karışımlı implant köklerin zararlı maddeleri kana karışarak zehirlenmelere neden olur.

Sahte İmplant Anlama Yöntemleri

Sahte ya da diğer maddelerle karışımlı olarak üretilen implant tedavileri tamamen başarısızlıklarla sonuçlanır. Bulgaristan ve Çin gibi ülkelerde merdiven altı üretim yapan pek çok firma mevcuttur. Bu durumda maliyet nerede ise yarı yarıya azalır.

Fakat sahte implant anlamak, implant malzemelerine bakarak anlaşılamaz. Ülkemizde ise her implant malzemesi sağlık bakanlığının onayından geçtiği için sahte ürünlerin varlığı çok görülmez. Ancak kaçak yollarla getirilen implantlar için dikkatli olmak gerekir.

Sahte İmplant Nasıl Anlaşılır: İşte Sahte İmplant Anlama Yolları

 • İlk olarak implant tedavisi göreceğiniz kliniği iyice araştırmanız gerekir.
 • Doktorunuza güvenmeli ve deneyimli hekimlerden destek almanız şarttır.
 • Uygun fiyatlı implant malzemeleri yerine adı duyulmuş markalardan faydalanmaya özen göstermeniz gerekir.
 • İmplant sertifikalarını kontrol ederek de implantın sahte olup olmadığı anlayabilirsiniz.
 • Çin gibi ülkelerin implant malzemelerinden kesinlikle kaçınmanızda fayda vardır.
 • Alman, Amerika, Türk, Kore ya da İsveç markalarını her zaman bir adım daha önde tutmanızda fayda vardır.
 • Özellikle Türk malı implant tercih etmeniz sizi hem maddi kayıptan hem de sağlık kaybından kurtaracaktır.
 • Daha öne implant tedavisi gören kişilerden fikir yardımları da alabilirsiniz.

Sahte İmplant Mağdurları

İmplant mağdurları, genelde sahta ya da karışımlı implant kökü kullanan kişilerden oluşur. Bu nedenle implant mağduru olmamak adına mutlaka dünyaca bilinen implant markalarını tercih etmeniz gerekir. Elbette sadece implant markalarına değil, tedavinin yapılacağı kliniğe de dikkat etmenizde fayda vardır. Çünkü her klinik güvenilir olmayabilir, ucuz implant markası ile tedavi veren yerlerden kesinlikle uzak durmanızda fayda vardır. Çünkü implant tedavisinde maliyetten önce sağlığı ön planda tutmanız gerekir.

İmplant Markaları

Sahte implant ile karşı karşıya kalmamak adına mutlaka daha önce kullanılmış ve memnun kalınmış implant markaları hakkında geniş araştırma yapmanız önerilir. Yerli implant markaları bu konuda sizler için uygun olabileceği gibi sky (bredent ) xıve – ankylos implant, osstem implant gibi markaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede sahte implant tedavisinden de uzaklaşmış olursunuz.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...