Ana Sayfa Ortodonti Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Estetik görünümünü önemseyen bireyler için şeffaf diş teli fiyatları ve şeffaf diş teli hakkında diğer bilgiler oldukça önemlidir. Merak ettiğiniz tüm konular yazımızda…

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Ortodonti tedavisinde kullanılan çeşitli diş telleri mevcuttur. Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda yapılan bu diş telleri her yaştan insana uygun olarak takılabilir. Burada önemli olan, kişilerde görülen diş dizilimine en uygun diş telini kullanmaktır. Elbette diş telleri kullanacak olan kişiler için diş tellerinin cinsi kadar, fiyatları da önemli bir etmendir. En uygun diş teli fiyatı hiç kuşkusuz metal diş telleridir.

Fakat metal diş telleri ağız içinde estetik görünüm sağlamaz. Bu nedenle yetişkin bireyler görsel kaygıları nedeni ile seçimlerini şeffaf diş tellerinden yanı kullanmak isterler. Çünkü şeffaf diş telleri nerede ise hiç belli değildir. Yani kişiler şeffaf diş teli kullandığında ağız içinde tam manası ile bir estetik yakalamış olurlar. Bu bağlamda da şeffaf diş teli fiyatları merak konusu olmuştur. Eğer şeffaf diş tellerinin fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızı takip edebilirsiniz.

Şeffaf Diş Teli Nedir?

Şeffaf diş teli nedir? Diş telleri genel manası ile dişlerde ve çenede meydana gelen bozuklukların tedavisinde kullanılır. Özellikle çene yapısında yaşanan bir takım bozukluklar, kişilerin yemesinden, konuşmasına ve estetik görünümünü kaybetmesine kadar pek çok konuda problem olabilir. Bu nedenle diş teli tedavileri uygulanır. Diş dizilimini ve çene kemik yapısını düzelten diş telleri, eskiden sadece metal olarak karşımıza çıkmakta idi. Şimdilerde ise hem dişlerin arka kısmından yapılan diş telleri hem de şeffaf diş telleri kullanılmaya başlanmıştır.

Şeffaf diş telleri de tıpkı metal diş telleri gibi diş ve çene bozukluklarını gidermek için kullanılır. Metal diş tellerinin yaptığı tüm tedavileri, şeffaf diş telleri de yapabilir. Tedavide farklı bir durum söz konusu değildir. Şeffaf diş telini metal diş tellerinden ayıran tek özellik daha estetik bir yapıda olmasıdır. Bu nedenle çalışan kişiler ya da görselliğine önem veren yetişkin kişiler tarafından daha çok tercih edilir.

Şeffaf Plak Nedir?

Ortodonti tedavilerinde şeffaf diş tellerinin yanında şeffaf plaklar da kullanılır. Fakat şeffaf plaklar, şeffaf diş tellerinin bir alternatifi değildir. Dolayısı ile şeffaf plak nedir? Gibi sorular sıkça sorulmaktadır. Şeffaf plaklar, şeffaf diş telleri gibi ağızda sabit durmaz. Hafif diş yapısı bozuk olan kişilerde kullanılır. Yeme, içme ve diş fırçalama gibi durumlarda ağızdan çıkarılabilir. Günlük 20 saat ağız içinde durması tavsiye edilir. Dişlerin dizilişini düzeltir ağır diş çarpıklıklarında kullanıma uygun değildir. Bu nedenle ilk olarak diş muayenelerinin detaylı bir şekilde yapılması ve akabinde diş teli ya da şeffaf plak uygulaması için karar verilir.

Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Şeffaf plak fiyatları, diğer şeffaf diş tellerine oranla daha uygundur. Burada esas merak edilen konu ise şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer? Sorusudur. Şeffaf plak tedavisi birkaç yıl sürebilir. Fakat bu süre herkes için aynı değildir. Yani kişilerde yaşanan diş çarpıklıklarının derecesine göre değişir. Kendi diş tedaviniz için süre konusunu birebir olarak uzman doktorunuzla görüşmeniz daha uygun olacaktır.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?

Sadece özel kliniklerde uygulanan şeffaf diş teli fiyatları ne kadar? Sorusu hastalar tarafından en çok sorulan sorulardan biridir. Şeffaf diş telleri, metal diş telleri fiyatlarına göre daha fazladır. Fakat kişide yapılacak tedaviler ve kliniğin deneyimi fiyatları etkileyen en önemli detaylar arasında yer alır. Genel olarak 2.000 TL ile 8.000 TL arasında fiyatlar değişmektedir. Elbette net fiyat bilgisi almak istiyorsanız öncelikle muayene olmanız ve yapılacak işlemler doğrultusunda fiyat bilgisi almanız daha doğru olacaktır.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...