Ana Sayfa Ortodonti Şeffaf Diş Teli Taktıranlar

Şeffaf Diş Teli Taktıranlar

Şeffaf diş teli taktıranlar ve yaptığı yorumları okuyarak daha bilinçli ve aklınızda hiç soru kalmadan diş tedavilerinizde şeffaf  diş tellerini kullanabilirsiniz.

Şeffaf Diş Teli Taktıranlar

Diş telleri dişlerde oluşan çarpıklık ve yamuklukları gidermek için kullanılan bir yöntemdir. Diş telleri eskiden sadece  metal diş teli olarak kişilere uygulanmakta idi, fakat şimdi şeffaf diş telleri kullanılmaktadır. Özellikle yetişkin bireylerin tercih ettiği şeffaf diş teller, uzaktan hiç belli olmaz. Bu nedenle estetik anlamda hiçbir problem yaşatmaz.

Şeffaf diş telleri hakkında en çok merak edilen konu ise şeffaf diş tellerinin ortodonti tedavisindeki başarısıdır. Şeffaf diş telleri de tıpkı diğer metal diş telleri gibi ortodonti tedavisinde problemsiz bir şekilde kullanılabilir. Aynı tedaviyi yaptığı için diş tedavi sürecini etkilemez.

Şeffaf Diş Teli Taktıranlar ve Yorumları

Ben halkla ilişkiler uzmanıyım, mesleğim gereği gün içinde pek çok farklı kişi ile görüşme yapıyorum. Bu nedenle daha bakımlı ve daha estetik bir görünüme sahip olmam gerekiyor. Ancak ön dişlerimin ikisinde öne çıkmış bir durum mevcuttu. Diş teli yaptırmak istiyordum ama görseli nedeni ile hep erteledim. Doktorum bana şeffaf diş teli takabileceğini söyledi. Şimdi şeffaf diş telleri dişimde kesinlikle uzaktan çok belli olmuyor, çok yakından fark ediliyor, gayet memnunum.

Üst çenem daha önde idi, gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Üstelik benim gibi üniversite öğrencisi için büyük estetik problemlerden biriydi, ancak şeffaf diş teli taktırdım. Maliyeti diğer diş teline göre daha yüksek ama en azından ağızda çirkin bir görüntü oluşturmuyor.

Şeffaf diş telini bir arkadaşımda gördüm, önce sanki işe yaramazmış gibi geldi, fakat arkadaşımın dişleri çok düzeldi. Hemen ben de şeffaf diş teli yaptırdım, 15 aydır dişimde ve gerçekten çok rahat.

Restoran işletmecisiyim. Elbette gelen müşterilerime güler yüz göstermem gerekiyor. Ama dişlerim yamukken gülmek benim için neredeyse bir işkenceydi. Bu nedenle dişlerim için diş teli yaptırmak istedim, bu seferde diş tellerinin çirkin görünmesinden korktum, nede olsa ben bir restoran işletmecisiyim temiz ve hoş görünmem gerekiyor. Ben de şeffaf diş teli yaptırdım, aslında damaktan gizli yapılan diş tellerini tercih edecektim ama maiyet olarak çok yüksek geldiği için şeffaf diş tellerini tercih ettim.

Şeffaf Diş Teli Taktıranların Yorumları

Ben lingual diş teli yaptırdım. Merak edenler için hemen açıklayayım, dişlerin ön yüzünden değil, arka yüzünden uygulanıyor. Biraz vakit alıcı ama tedavi süreci gerçekten harika, hem estetik görünümü bozmuyor hem de dişlerin kısa sürede belli bir hizaya girmesine katkıda bulunuyor.

Benim dişlerimde çok bozukluk  yoktu ama bakınca rahatsız ediyordu, diş teli tedavisi için gittiğim doktor sadece şeffaf plak yeter dedi, ben de o metal diş tellerinin verdiği görünümden kurtuldum. Yemek yerken falan çıkarıyorum harika bir teknoloji.

Ergenlik çağındaki kızımın dişleri çok çarpıktı, metal diş teli taktıralım dediğimizde arkadaşlarım dalga geçer diye hemen ağlıyordu, bizde şeffaf diş teli uygulaması yaptırdık. Kızımın dişleri her geçen gün daha güzel bir görünüme kavuşuyor hem de tedavi süresinde rahatsız edici bir durum yaşanmamış oluyor.

Şeffaf diş telleri teknolojinin bir harikası, ben kendime yaptırdım. Çok yakından belli oluyor ama uzaktan asla belli değil. Bence güzel görünmek isteyen herkes şeffaf diş teli yaptırmalı. Şeffaf diş telleri hiç ağrı ve acı yapmıyor, sanki hiç ağzımda yokmuş gibi oldukça rahat ve konforlu. Yaptırmak isteyen herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...