Ana Sayfa Zirkonyum Sgk Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Sgk Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Sgk zirkonyum diş kaplama fiyatları hakkında bilgiler alarak, tedavi görmeniz daha avantajlı olacaktır. Sizler için sgk ve devlet hastanelerinde zirkonyum diş kaplama fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler ışığında gerekli tedavilerinizi görebilirsiniz.

Sgk Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

 Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Sgk kapsamında olan kişiler hastane hizmetlerinden ücretiz olarak veya daha düşük ücretlere hizmet alabiliyor. Fakat bazı tedavilerde küçük miktarda da olsa ücret ödeme zorunluluğu vardır. Özellikle estetik kaygı ile yapılan tedavilerde devlet, bir miktar ücret isteyebilir.  Bu sağlık üterleri ise burun estetiği, diş estetiği ve zirkonyum kaplamadan oluşmaktadır. Bu bağlamda zirkonyum kaplama nedir? Nasıl yapılır? Gibi sorularınız ile beraber sgk fiyatları hakkında da bilgi alıp, tedavinizi daha bilinçli olarak yaptırabilirsiniz.

Zirkonyum doğada bulunan bir porselen türüdür. İnsan vücuduna en iyi şekilde uyum sağlayan bu maden diş tedavisinde de etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Diş kaplamalarında kullanılan zirkonyum diğer metal destekli kaplamalara göre hem daha sağlıklı hem de daha estetik bir görünüm sunar. Bu nedenle sgk zirkonyum diş kaplama fiyatları hastalar tarafından en çok merak edilen konuların başında gelir.

Devlet Hastanesinde Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Devlet hastanesinde zirkonyum diş kaplama fiyatları 118 tl’den başlamaktadır. Fakat  zirkonyum modeline ve kullanım amacına göre bu fiyat değişebilir. Örneğin; implant üstü zirkonyum fiyatı 865 tl, geçici kron zirkonyum kaplama fiyatı 185 tl, veneer zirkonyum 715 tl, gibi fiyatlarla hastalara sunulur. Burada hastalar gerekli bilgileri doktorlarından daha detaylı bir şekilde alabilir.

Devlet Hastanelerinde Zirkonyum Yaptıranlar

Zirkonyum diş kaplama tedavisi son derece özen gerektiren işlemlerden biridir. Bu nedenle hastalar zirkonyum kaplama için özel klinik ile devlet hastanesi arasında kararsız kalabiliyor. Bu gibi hassas konular için daha önce devlet hastanelerinde zirkonyum yaptıranlar ve yorumlarını sizler için bir araya getirdik. Yorumları okuyarak bilgi sahibi olabilir, bu yönde bir tercih yapabilirsiniz.

  • Ben tek dişim için devlet hastanesinde zirkonyum kaplama yaptırdım, rengi biraz daha açık oldu ama doktorum gayet başarılı bir iş çıkardı.
  • Benim dişime köprü tedavisi yapıldı, ama siyah bir dolgu malzemesi kullanılmış. Her güldüğümde dişimin görüntüsü çok rahatsız ediyordu. Ben de devlet hastanesinde zirkonyum kaplama yaptırdım. Artık daha estetik bir görünüm kazandım.
  • İmplant üstü dolgu malzemesi olarak birkaç seçenek sunuldu. Ben küçük bir araştırma yapıp zirkonyuma karar verdim. Şuan sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
  • Alerjik bir yapım var, doktorum bana zirkonyum kaplama tedavisini önerdi. Devlet hastanesinde yaptırmama rağmen çok güzel ve rahat oldu.
  • Metal destekli kaplama kullanıyordum. Yediklerimden hiç tat alamıyordum, ben de metal destekli kaplamayı söktürüp zirkonyum kaplama yaptırdım. Artık ağzımın tadı yerine geldi.
  • Bence özel hastanelerde yapılan zirkonyum kaplamalar ile devlet hastanesinde yapılan zirkonyum kaplama arasında hiçbir fark yok. Fazla ücret ödemek yerine devlet hastanesinde daha uygun fiyatlara yaptırdım. Herkese tavsiye ederim.

Zirkonyum Kaplama Sonrası Diş Bakımı Nasıl Yapılmalı?

İster devlet hastanesinde ister özel kliniklerde  zirkonyum kaplaması yaptırdığınızda mutlaka bakımlarını aksatmamanız gerekir. Bu nedenle düzenli diş fırçalama yapılmalıdır. Yine rutin doktor kontrolleri de asla aksatılmamalıdır. Düzenli diş bakımları yapılmadığında zirkonyumun altında kalan dişler, çürüyebilir, ağız içinde hoş olmayan ağır kokular meydana gelebilir. Bu nedenle zirkonyumu çizmeyecek diş macunu ve fırçalar ile bakımlar yapılmalıdır. Dişe zarar verecek sert kabuklu gıdalardan da uzak durulması tavsiye edilir. Bununla beraber, diş yüzeyini aşındıracak gazlı içeceklerden de kaçınılmak gerekir.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ağız ve diş bakımı herkesin hassasiyet göstermesi gereken konuların en başında geliyor. Diş bakımı ve ağı bakımının önemini nedir?Ağız ile diş bakımına özen göstermeyen...