Ana Sayfa İmplant Straumann İmplant Fiyatları

Straumann İmplant Fiyatları

Straumann implant markasının özelliklerini ve Straumann implant fiyatlarını yazımızda bulabilirsiniz. İmplant yaptırmak isteyen kişiler için bu yazımızda straumann implantın avantajlarını bulabilirler…

Straumann İmplant Fiyatları

Straumann İmplant Fiyatları

Bazı hastalarda dikey kemik yapıları çok kısa olabiliyor. Bu durumda da implant tedavileri zorlaşabilir. Straumann implant tedavisi ise kısa kemik yapısına sahip kişilerde tedavinin daha verimli ve daha kolay olmasını sağlıyor. Bu nedenle günümüzde sıkça tercih edilen bir implant tedavilerindendir. Straumann implant geçmişi nerede ise 60 yıllıktır, straumann implanttın kısa olması sayesinde dikey kemiklerde iyi bir alternatif olmuş ve sınırlamalara ihtiyaç duyulmayacaktır.

İsviçre dental implant üreticisi tarafından 1954 yılında kurulmuş ve günümüze kadar kendini geliştirerek gelmiştir. Straumann implant, dünya pazarı baz alındığında ciddi bir müşteri kitlesine sahiptir. Üstelik straumann implant türkiye’de de üretim faaliyetleri göstermektedir. Bu sayede diş hekimleri ve hastalar malzemelere kolayca ulaşım sağlayabiliyor ve çok beklemelerine gerek kalmıyor.

İmplant tedavisi yaptırmak isteyen pek çok kişi günlük yaşamına daha kısa sürede dönmeyi amaçlar. Günlük yaşama en kısa sürede dönmenin yolu ise implant tedavilerinde kullanılan malzemelerin özellikleridir. Straumann implant tedavi sonrası hastaların günlük yaşamına kısa sürede dönmelerini sağlar. Yani ağız içi cerrahi hasar straumann implant sayesinde en aza indirilir.

Straumann İmplantın Özellikleri

Ağız ve diş sağlığını kaybeden kişilerde bir takım korkular kaçınılmaz olmaktadır. Özellikle estetik görünüm ve acı hissi yaşamak istemeyen hastalar için straumann implant iyi bir alternatif olacaktır. Çünkü straumann implant sayesinde hastalar alabilecekleri en az acıyı alırken, estetik görünümlerinden de taviz vermemiş olurlar. Üstelik çiğneme ve yeme fonksiyonlarında da bozulmalar en aza iner ve en kısa sürede eski ana diş haline döner. Hastaların beklentilerine en iyi şekilde karşılık veren straumann implant özelliklerine bakacak olursak;

  • Straumann implant ters manevra olmasını engeller, çünkü üzerinde ek bir bağlantı vardır. Bu durumda da yapay diş ağız içinde yara ve diğer rahatsızlıkların ortaya çıkmasını engeller.
  • İmplat rengi diğerlerinden farklı olarak mavi renklidir. Rengi sayesinde hekim daha rahat bir görme imkanı yakalar, tedavi kolaylığı sunar.
  • Küçük boyutlarda olduğu için ince kemik yapısına da uygum sağlar. Ağız içinde çok fazla yer de kaplamamış olur.
  • Yükseklik işaret yerleri mevcuttur, diş doktorları işaretler sayesinde istenilen boyutta implantları ayarlayabilir.
  • Geniş seçeneklere sahiptir. Yani istenilen seçenekte straumann implant bulmak çok kolaydır.
  • Sağlam ve uzun ömürlüdür. Estetik görünüm için de oldukça uygundur.
  • Çene kemiğine tam tutunma sağlar. Bu nedenle düşme gibi sorunlar en aza inmiş olur.

Straumann İmplant Nerenin?

İmplant tedavisi olmak isteyen kişiler ve hekimler için tedavide kullanılacak malzeme önemlidir. Burada sertifikalı ve sahte olmayan kaliteli markaların kullanılması tavsiye edilir. Aksi halde diş köklerinde ve çene kemiğinde bir takım istenmeyen reaksiyonlara neden olabilirler. Bilhassa çene kemiğinde ve diş köklerinde meydana gelebilecek en ufak enfeksiyon, implant dişlerin başarısız olmasına neden olur.

İmplant tedavisi görmek isteyenler için straumann implant nerenin? Gibi sorular kaçınılmaz olur. Çünkü Çin malı ya da Bulgaristan üretimi olan bazı implant markalarında saf titanyum yerine karışımlı titanyum malzemeleri kullanılabiliyor. Bu durumda da çene kemiğinde malzemeler çözülme yaparak kansere kadar ilerleyebiliyor. Straumann implant, İsviçre çıkışlı bir markadır. Markanın en sevilen özelliği üretim kalitesi ve garantisidir. Eğer straumann implant yaptırmak isterseniz diğer adı az duyulan ya da hiç duyulmayan markalar üzerinde araştırma yaparak vakit kaybetmezsiniz.

Straumann İmplant Kalitesi

İmplant tedavisinde saf titanyum ve zirkonyum maddeleri kullanılır. Bu maddeler insan vücuduna zarar vermediği gibi kolayca uyum sağlamaktadır. Özellikle alerjik bünyeye sahip olan kimseler için implant kalitesi ve kullanılan malzeme önemli olmalıdır. Dolayısı ile saf titanyum ve zirkonyum insan sağlığına doğrudan ya da dolayı bir şekilde zarar vermez. Bu bilgiler ışığında, bazı firmaların maliyetlerini azaltmak için karışımlı malzemeler kullanabileceği göz ardı edilmemelidir.

Straumann implantta ise % 100 saf maddeler kullanılır, o halde implant yaptırmak isteyen kişiler markaların fiyatları yerine içeriklerine ve kalitelerine dikkat etmelidir. Aksi halde zamanla kemik implantı ret eder ve tedavi başarısız olur. Straumann implant kalitesi doktorlar tarafından önerilen bir markadır, implant diş tedavisinde de kendini kanıtlamıştır.

Straumann İmplant Fiyatları 2020

Straumann implant fiyatları her klinik için farklılık gösterebilir. Yine dişin miktarı da fiyatları etkileyen ana koşullar arasında yer alır. Bu nedenle tam fiyat bilgisi almak için hastaların önce doktor muayenesine gitmesi ve muayene sonrası fiyat hakkında bilgi alması daha doğru bilgilere ulaşmanıza yardımcı olur.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...
Önceki İçerikBego İmplant Fiyatları
Sonraki İçerikOsstem İmplant

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...