Ana Sayfa İmplant Yerli İmplant Fiyatları

Yerli İmplant Fiyatları

Pek çok implant markasına göre yerli markalar her zaman daha fazla tercih edilmektedir. Bu nedenle yerli implant yaptırmak isteyen kişiler için yerli implant fiyatları hakkında bilgileri hazırladık…

Yerli İmplant Fiyatları

Yerli İmplant Fiyatları

Çoklu ya da tek diş kayıplarında kullanılan tedavi yöntemlerinden biri de implant tedavisidir. Fakat implant tedavisi yaptıracak hastaların dikkat edeceği konulardan biri de implant markalarıdır. Çünkü implant dişler çene kemiğine vidalandığı için kemiğe zarar vermeyecek malzemeler kullanılmalıdır. Aksi hale çene kemiklerinde ciddi anlamda sorunlar meydana gelebilir. Burada kullanılacak malzeme saf titanyum olmalıdır. Katkılı veya karışık malzeme ile hazırlanan implant kökleri çenede çözülmeler meydana gelir ve bu sorun sonucunda kansere kadar problemler meydana gelir.

Bu bağlamada sahte veya merdiven altı ürünler yerine güvenilir markalardan faydalanmanızda fayda vardır. Özellikle ülkemize üretilen implant markaları diğer markalara göre daha iyidir. Yani bir implant tedavisi olmayı düşünüyorsanız mutlaka yerli firmaların ürünlerini kullanmanız tavsiye edilir. Elbette yerli implant markalarının kaliteleri kadar, yerli implant fiyatları da esas merak edilen konuların başında gelir.İmplant tedavisinde sadece implant üreti değil, muayene ücreti, implant üstü protez ücretleri gibi konular hakkında da bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Bu bağlamda;

  • Kemik içi implant fiyat aralığı; 1380 tl
  • Greft ücreti; 855 tl

Gibi rakamlardan oluşur. Elbette fiyat bilgisi için ilk etapta muayene olmanız ve daha sonra ihtiyaçlarınızın belirlenmesi gerekir. Çünkü fiyatlar sabit  değildir. Yine fiyatları etkileyen bir diğer konu da implant için kullanılacak markaların kalitesidir.

Yerli İmplant Fiyatları Ne Kadar?

İmplant tedavisi diğer tedavilere nazaran daha uzun ömürlüdür. Hatta implant tedavisi çoğu zaman bir ömür boyu kullanılabilecek şekilde yapılır. Bu nedenle hastalar fiyattan önce kaliteye önem vermelidir. Yurt dışından getirilen implant markaları yerli implant markalarına göre daha yüksek maliyettedir. Üstelik ülkemize giriş süresi uzayabiliyor. Fakat yerli implant markalarında hemen ulaşım sağlanabilir. Yine üretici firmaya daha kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Bu nedenle yerli implant fiyatları hem daha uygun hem de aha avantajlı olacaktır.

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

  • Yapılacak implant adedi,
  • İmplant markası,
  • İmplanttın yapılacağı doktor ve klinik,
  • Doktorun tedavideki tecrübesi ve bilgisi,
  • Hastanın ağız ve çene yapısı,
  • Çene kemiğinin implant için uygun olup olmaması, implant fiyatlarını etkileyen en önemli faktörler arasında yer alır.

Eğer kişinin ağız ve çene yapısında bir takım sorunlar varsa bu tedavinin ücretine de yansır. Örneğin, hastanın kemik yapısı yetersiz ve ince ise burada kemik dolgu işlemleri yapılır. Bu işlemler için ise ekstra fiyat talep edilir. Yine hastaya uygulanacak diş sayısı da implant fiyatlarını etkiler, örneğin tek diş ile hiç dişi olmayan bireylere uygulanacak implant fiyatları değişir. Öte yandan fiyatları etkileyen bir diğer konu da implantın üzerine uygulanacak malzemedir. Malzeme kalitesi arttıkça fiyatta da artış yaşanır.

Yerli İmplant Fiyatları Devlet Hastanesi

Devlet hastanelerine genelde yerli implant markları kullanılmaktadır. Yerli implant fiyatları devlet hastanesi, için ilk olarak gerekli belgeleri tamamlayıp daha sonra doktorunuzdan bilgi almanız gerekir. Çünkü burada yapılacak olan dişi sayısı baz alınır. Bu nedenle tedaviden önce kapsamlı bir muayene yaptırmanızda fayda vardır. Bazı hastalar gerekli kriterleri taşımadığı için devlet hastanelerinde SGK kapsamında yapılacak olan implant diş tedavisi uygulanmaz.

Yerli implant, markaları hakkında geniş bir araştırma yaparak istediğiniz markadan faydalanabilirsiniz. Burada isterseniz doktorunuzdan tavsiye alabilir, isterseniz de daha önce tedavi gören kimselerden tavsiye alabilirsiniz.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...