Ana Sayfa İmplant Zinedent İmplant

Zinedent İmplant

Rahatlığı ve kullanım konforu ile dünyada en çok kullanılan implant markalarından biri de zinedent implanttır. Zinedent implant hakkında merak ettiğiniz tüm konuları bu yazıda bulabilirsiniz.

Zinedent İmplant

Zinedent İmplant

İmplant tedavisi günümüzün yeni nesil en gelişmiş alternatif tedavilerinden biridir. Tek diş eksikliğinde ve birden fazla diş eksikliğinde kullanılır. Uzun ömürlü kullanım olanağı sağlayan bir tedavidir. Zinedent marka, implant tedavisinde kullanılan ve implant sektöründe ihtiyacı karşılayan ürünlerden biridir.

Zinedent implantın diğer bir avantajı ise rahatlıkla ulaşılabilir olmasıdır. Kendini kalite olarak kanıtlamış bir implant sistemine sahip olmasıdır. Dental implant alanında ciddi anlamda tedaviye cevap veren ve özellikle diş hekimleri tarafından tercih edilen implantlardan biridir.

Dental İmplant Tedavisi

Yaklaşık olarak 30 yıldır diş hekimliği implant tedavisi ile yeni bir çığır açmış durumdadır. Diş kökünün yerine geçen implant son yılların en uzun kullanılabilir implantasyon tedavi yöntemlerinden biridir. İmplant tedavisi aynı zamanda hastanın yaşam kalitesini konforlu hale getiren bir tedavidir. Uzun bir tedavi ve çene cerrahisi alanına giren bir tedavi olmasının yanında gerek estetik konusunda gerekse sağlık konusunda son derece güvenilir ve tercih edilir durumdadır. Zinedent implant sektöründe gerek maliyetli olması açısından gerekse sağlıklı olması açısından önemli bir yer tutmaktadır.

Gerek kaza sonucu gerek diş çürümesi sebebiyle oluşan diş eksikliklerinde hem estetik açısından hem de fonksiyonel açıdan dişin yerini tutan bir tedavi yöntemidir. Sağlıklı diş köküne alternatif oluşturan bir maddedir. İmplant tedavisi sonrasında diş doğal çiğneme özelliğini kazanır. Kemiğe çakılması sebebiyle kemikten herhangi bir uyarı almaz ve çene kemiğinin yoğunluğunu arttıran son derece sağlıklı bir tedavidir.

İmplant Nedir?

Dental implant diş kökünün yerine diş kökü görevi alan protezi destekleyen titanyumdan yapılan bir malzemedir. Fiziksel görünümü ciddi anlamda çiğneme işlevini yerine getirir. Gerek bir diş eksikliği gerekse dişlerin tamamını kaybeden hastalar için dahi uygun bir tedavidir.

İmplant Tedavisi İle Ulaşılan Sonuç

İmplant tedavisi, sonrasında hastada öncelikle estetik bir görüntü oluşturulur. Ayrıca implantlar uzun ömürlü tedaviler olduğu için orijinal protez bileşenleri ile tasarlanan bir çözümdür. İmplant, köprü ve hareketli protezler gibi modern geliştirilmiş yöntemlerin daha modern ve geliştirilmiş biçimindeki tedavi yöntemidir.

Aynı zamanda implant tedavi sonrasında çene kemiği yapısı korunur ve çene kemiği erimesini durduran özelliği vardır. Çıkarılabilirprotezler kullanılan hastalarda geleneksel total protezler ağız mukozasını kapatarak damakta engel oluşturur. Ancak implant protezlerde böyle bir durum kesinlikle oluşmaz. Bunun yanı sıra çiğneme kalitesini arttırır ve dolayısıyla hastanın beslenmesi ve sindirim sistemi üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Zinedent İmplant Özellikleri

  • Zinedent markaları arasında yerini koruyan bugün diş hekimliği tarafından tercih edilen Brezilya’da üretilen markadır.
  • 2015 yılında kurulan ve o günden günümüze üretilen implant markalarından biridir.
  • Yaklaşık olarak 20 yıllık bir tecrübeye sahiptir.
  • İmplant markaları içinde kendini kanıtlamış ve yurt dışına da açılmaya başlamıştır.
  • Orta Asya ve Ortadoğu’ya çok fazla ihraç edilmektedir.

Zinedent İmplant Fiyatları

Zinedent tedavisi diş hekimleri tarafından tercih edilen özellikle diş eksikliğinde ciddi anlamda problemlerin giderilmesi için kullanılan bir tedavi uygulamasıdır. İmplant tedavisinde kullanılan birçok marka vardır. Bunlar genellikle birbiri ile benzer özelliklere sahiptir.

Zinedent implant fiyatları oldukça düşük maliyetli ve ciddi anlamda kaliteli markalardan biridir. Zinedent gerek özel hastaneler ve diş klinikleri tarafından gerekse devlet hastanelerinde kullanılan son derece dayanıklı Brezilya’da üretilen implant markasıdır.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...