Ana Sayfa Zirkonyum Zirkonyum Diş Kaplama Devlet Hastanesi

Zirkonyum Diş Kaplama Devlet Hastanesi

Diş kaplama tevdilerinde kullanılan yöntemlerden biri de zirkonyum kaplamalardır. Bu bağlamda diş tedavisi olacak kişilerin zirkonyum diş kaplama devlet hastanesi hakkında merak ettiği tüm sorular yazımızda…

Zirkonyum Diş Kaplama Devlet Hastanesi

Zirkonyum Diş Kaplama Devlet Hastanesi

Zirkonyum kaplama diş çürüklerinde, diş kayıplarında ve gülüş estetiğinde kullanılan kaplama yöntemlerinden biridir. Zirkonyum diş etlerine ve diş köklerine hiçbir şekilde zarar vermez, aksine diğer kaplama yöntemlerine göre daha sağlıklı ve daha estetik bir görünüm sağlar. Kolayca şekil alabilen zirkonyum kaplamalar, sadece özel kliniklerde değil, devlet hastanelerinde de yapılabiliyor.

Diğer metal destekli kaplamalar, dişleri ve ağız yapısının estetik görünümünü olumsuz yönde etkilerken, diş köklerine rahatsızlık vermektedir. Bu nedenle hastalar daha çok tercihlerini zirkonyum kaplamadan yanı kullanmak ister. Bu nedenle zirkonyum diş kaplama devlet hastanesi yapıyor mu? Gibi sorular sıkça sorulmaktadır.

Zirkonyum diş kaplama nedir?

Zirkonyum doğadan çıkarılan bir elementtir. Ülkemizde pek çok alanda kullanılırken, artık hasta sağlığında da kullanılmaya başlanmıştır. Çünkü zirkonyum elementi insan vücudunda alerjik reaksiyona neden olmaz iken oldukça kullanışlıdır.

Tüm bunlara ek olarak, zirkonyum sağlam, dayanıklı ve konforlu olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Hasta dişlerine uygulanan bu yöntem sayesinde dişler daha estetik bir görünüme kavuşur ve kişilerde daha doğal bir görünüm sağlar. Devlet hastanelerinde, zirkonyum kaplama tedavisi yapılmaktadır. Bu tedavinin giderlerini SSK karşılamaktadır. Hal böyle olunca hastalar artık metal destekli diş kaplamaları yerine zirkonyum kaplamadan faydalanmak ister.

Devlet Hastanesinde Diş Kaplama Fiyatları

Devlet hastanesinde zirkonyum diş kaplama yaptırmak isteyen kişilerin ilk aklına gelen konu devlet hastanesinde diş kaplama fiyatları, konusudur. Emekliler, sigortalı çalışanlar ve diğer SGK’lı kişiler için devlet hastanesinde zirkonyum fiyatları 118 tl gibi rakamlardan başlamaktadır. Özel kliniklerde ise bu fiyatlar daha yüksek olabiliyor. Zirkonyum kaplama yöntemi, implant tedavisinde, diş kayıplarında yaşanan köprü tedavilerinde ve diş estetiği tedavilerinde kullanılmaktadır. Devlet hastanelerinde, üniversite hastanelerinde, ağız ve diş sağlığı merkezlerinde bu tedavi yönteminden faydalanabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Zirkonyum Yaptıranlar

Devlet hastaneleri de artık özel klinikler gibi zirkonyum kaplama yaptırabilirsiniz. Bu konuda merak edilen konulardan biri de devlet hastanesinde zirkonyum yaptıranlar memnun mu? Sorusudur. Eğer siz de devlet hastanesinde zirkonyum yaptıranların yorumlarını merak ediyorsanız yorumlara bakabilirsiniz.

  • Benim üst ön dişimde çürüme vardı, dolgu yaptırdım ama çok estetik görünmedi. Bu nedenle devlet hastanesinde zirkonyum kaplama yaptırdım, gayet memnun kaldım.
  • Devlet hastanesine pek güvenemedim ama zirkonyum kaplama fiyatları yüksek olduğu için mecbur yaptırdım. Şimdi iyi ki yaptırdım diyorum, çok güzel oldu adeta yeniden doğdum.
  • Gülüşüm rahatsız ediyordu, çok belli olmasa da yan dişlerimde boşluklar vardı, metal destekli kaplama yaptıracaktım ama o da yemek yerken rahatsızlık veriyormuş. Zirkonyum yaptırdım gayet rahat.
  • Zirkonyum dayanıksız diye duydum ama doktorum beni bilgilendirdi, ben de kendi dişimin renginden bir ton daha beyaz diş rengi tercih ettim süreç oldukça rahat geçti.
  • Devlet hastanesinde implant tedavisi gördüm, implantın üzerine porselen kaplama yerine zirkonyum kaplama tercih ettim. Hem dişlerim rahata kavuştu hem de çok güzel bir gülüşe sahip oldum.

Devlet Hastanesinde Yapılan Zirkonyum Kaplama Sağlam Olur Mu?

Zirkonyum maddesi kolay şekil alabilir, bu nedenle dişlere kısa sürede kaplama yapılabilir. Devlet hastanesinde de özel kliniklerde de yapılacak olan zirkonyum aynı içeriğe sahiptir. Yani devlet hastanesinde yaptırılan zirkonyum diş kaplamaların ömrü ile özel kliniklerde yapılan zirkonyum diş kaplamaların ömrü aynıdır.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

2 YORUMLAR

  1. Ankarada yaşıyorum diş konusunda çok sıkıntılıyım 1 yıl önce özele gittiğimde dişlerimi muayne edip zirkonyum yapılması gerekiyor dedi benim öyle bir durumum olmadı çünkü vermiş olduğu fiyatlar çok yüksek ve benim yapılması gereken 15 dişim vardı bunun için devlette yaptırmak istiyorum ancak hangi devlet hastanelerinde yapılıyor bilmiyorum bilgi verebilirseniz ankarada yaşayıp devlet hastanesinde yaptıran varsa çok teşekkür ederim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...