Ana Sayfa Zirkonyum Zirkonyum Diş Kaplama Yaptıranlar

Zirkonyum Diş Kaplama Yaptıranlar

Zirkonyum diş kaplama yatırmadan önce mutlaka zirkonyum diş kaplama yaptıranların yorumlarına bakmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Gerek sosyal medyadan gerekse diğer platformlarda yapılan yorumları sizler için derledik…

diş kaplama yaptıranlar

Zirkonyum Diş Kaplama Yaptıranlar

Diş sağlığında kullanılabilecek en iyi yöntemlerden biri de zirkonyum kaplama yöntemleridir. Zirkonyum insan vücut yapısına en iyi şekilde uyum sağlayan bir bileşendir. Hal böyle olunca metal içerikli diş kaplamaları yerine zirkonyum kullanımı daha fazla yaygınlaşmıştır. Zirkonyum diş kaplamalarındaki yaşanan artışın nedenlerinden biri tam manası ile estetik sağlıyor olmasıdır.

Çünkü zirkonyum maddesi kolay şekil alabilirken, ışığı geçirgen bir yapıya sahip olduğu için dişleri olduğundan birkaç ton daha beyaz göstermesidir. Kolay uygulanabilir olması da zirkonyum kaplamalara olan ilgiyi artırmıştır. Zirkonyum diş kaplama yaptıranlar, diş yüzeylerine gerekli bakımları yaptırdıkları takdirde bu kaplamaları uzun süre rahatlıkla kullanabilirler.

Zirkonyum Diş Kaplama Yorumları

Ülkemizde sağlık alanında pek çok gelişme yaşanmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise implant diş ve diş kaplama çeşitlerindeki yaşanan artışlardır. Metal destekli diş kaplamalarında dişin alt kısmına uygulanan metaller dş yüzeyi üzerinden görünür bu da ağız içinde hiç hoş olmayan bir görünüme sahne olur. Fakat zirkonyum diş kaplamalarında bu sorun hiçbir şekilde yaşanmaz. Zirkonyum diş kaplama yorumları için söylenen tüm olumlu ve olumsuz yorumları bir araya getirdik bunlara bakacak olursak;

  • Yıllarca porselen kaplama kullandım, dişimin üst kısımlarında siyaha benzer bir görünüm vardı, gülmekten utanıyordum. Daha sonra doktoruma danıştım ve bana zirkonyum kaplama önerdi. Oldukça kolay işlemlerle dişlerimde oluşan o çirkin görüntüden kurtuldum. Şimdi dişlerim oldukça beyaz ve harika görünüyor.
  • Ön dişimin birinde kırılma meydana geldi, çürümeden doktora gittim, kırılan kısmı törpüleyip, zirkonyum kaplama yapıldı. Ben zirkonyum kaplamada kendi dişimin renk tonundan bir ton açık renk seçmişim, şimdi kaplamayı mı söktürsem yoksa diğer dişlere de zirkonyum kaplama mı yaptırsam çok kararsızım. Ama zirkonyum kaplama gerçekten harika bir yöntem, kırılmaması için özen gösteriyorum.
  • Dişlerim aşırı sigara ve kahve gibi etmenlerden dolayı sarardı. Beyazlatma işlemi yaptırsam da iki gün sonra aynı oluyordu, ben de zirkonyum kaplama yaptırdım. Önce hafif bir şekilde dişleri inceltiyorlar bu durum çok aşırı inceltme olmadığı için diş sağlığını da etkilemiyor. Şimdi dişlerim resmen parlıyor.

    Diğer Yorumlar

  • Ben diş kaplama tercihimi zirkonyumdan yani kullandım, şimdi geçici kaplamalar var ama karar veremiyorum. Sanki dişlerim olduğundan daha büyük görünüyor. Çok kararsız kaldım en iti diş ana dişi keşke dişlerime daha fazla özen gösterseymişim.
  • Bir mağazada satış danışmanıyım, gülüşümden o kadar rahatsızdım ki sanki herkes dişlerime bakıyormuş gibi geliyordu, ben de doktora gittim ve gülüş estetiği yaptırdım. Bu gülüş estetiğinde zirkonyum kaplama kullanıldı. Maliyet olarak biraz pahalı olsa da harika bir yöntem gerçekten dişlerim o kadar parlak ve beyaz ki sürekli gülerek geziyorum.
  • Zirkonyum kaplamalar kısa ömürlü diye duydum, en ufak darbelerde hemen kırılıyormuş. Ben de porselen kaplama yaptırmak istiyorum ama o kaplama yöntemi de ağızda çok hoş görünmüyor. Galiba yine zirkonyum yaptıracağım, dikkat etmem gerekiyor.
  • Sürekli insanlarla iç içeyim haliyle dış görünüşüme özen göstermem gerekiyor. Öz güven yitikliği yaşamamak için ilk olarak dişlerimi yaptırmaya karar verdim. Zirkonyum kaplama ile dişlerim daha beyaz ve daha pürüzsüz bir görünüme kavuştu. Üstelik farklı renk tonları da var ben kendi dişimin renginden iki ton daha beyaz bir kaplama istedim, gerçekten sonuç beklediğimin de ötesinde harika oldu.
Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...