Ana Sayfa Zirkonyum Zirkonyum Diş Kaplama Yorumları

Zirkonyum Diş Kaplama Yorumları

Zirkonyum diş kaplama yorumları sayesinde tedavi süreci hakkında ve tedavi sonrası yapılacak işlemleri yazımızdan bulabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama Yaptıranlar

Zirkonyum diş kaplama yöntemlerinden biridir. Diğer tekniklere oranla daha sağlıklı ve daha estetik bir görünümde olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Özellikle ışığı geçirgen bir yapıda olduğu için şeffaf bir yapıdadır ve dişleri ağız içinde her zaman beyaz görünmesini sağlar. Diş köklerine ve diş etlerine alerji yapmadığı için her yaştan hastaya rahatlıkla uygulanabilir. Özellikle son bir kaç yıl işinde çokça tercih edildiği için henüz kaplama yaptırmayan kişiler, zirkonyum kaplama yorumları ve kullanıcı memnuniyeti gibi konuları merak etmişlerdir.

Zirkonyum Diş Kaplama Yaptıranlar Yorumları 2020

Üniversite Öğrencisi

Ben üniversite dördüncü sınıftayım, malûm bu yıl okulumun son yılı. Bu sene kendime iş aramak durumundayım, prezantabl görünmek için değişime dişlerimden başladım. Ön dişlerim arasında boşluk vardı, zirkonyum kaplama yaptırdım. Önce bir alıştırma dönemi var daha sonra kalıcı zirkonyum kaplamaları yapıştırıyor doktorlar. Güzel olduğunu düşünüyorum, elbette uzman bir doktor seçimi yapmanız çok önemli.

İşletme Sahibi

Benim perde mağazam var, burada müşterilere hoş ve güzel görünmek satış için önemli. Benim dişlerim çok küçüktü, zirkonyum kaplamalar ile diş boyutunu büyüttük. Başta eşim ve arkadaşlarım çok beğendi, eğer diş sorunu yaşıyorsanız ihmal etmeden hemen tedavi görmenizi tavsiye ederim. İlerleyen zamanlarda hem maddi hem de sağlık anlamında zorluk çekebilirsiniz.

Model

Ben mesleğim gereği sürekli gülmek zorundayım. Kameraların karşısına geçince sanki dişlerim olduğundan daha sarı görünüyordu. Pek çok doğal ürün veya diş macunu denedim. Ama istediğim diş beyazlığına erişemedim. En son doktor kontrollerim sırasında durumu doktoruma anlattım. Bana zirkonyum diş kaplamayı önerdi. Ben de doktoruma güvenip yaptırdım. Şuan sonuçtan gayet memnunum.

Öğretim Görevlisi

Her zaman kongrelere ve seminerlere katılıyorum. Onca kişinin karşısında konuşmacı, sunumcu durumdayım. Bu nedenle dişlerime ve saç gibi dış görünüşüne özen göstermeliyim. Bir doktor arkadaşıma zirkonyum diş kaplama, tedavisini sordum o da bana önerdi. Zaten sırf dişlerim beyazların diye yaptırdığım için az şekilde törpüleme yapıldı. Yani dişlerim çok inceltilmedi herkese tavsiye ederim.

Emekli Doktor

Geride bıraktığım meslek hayatımda binlerce değişme ve gelişme olmuş. Bu beni ziyadesi ile mesut etti, ben de tamamen dökülen dişlerime implant tedavisi yaptırdım. Implant tedavisinin üzerine metal destekli kaplama yerine zirkonyum kaplama yaptırdım. Üstelik kendi öğrencime yaptırdım, harika oldu. Doktorlarımızın eline, emeğine sağlık.

Turizmci

Benim otelim var bir butik otel olduğu için yerli yabancı pek çok misafiri ağırlıyoruz. Haliyle, görsel anlamda iyi olmam lazım. Yan dişimin rengi gri gibi bir renkti. Bir arkadaşım zirkonyum kaplama yaptırmış, bana da yaptır dedi. Tek bir diş yaptırdım, gerçekten harika sonuç elde ettik. Şimdi diğer dişlerime de yaptıracağım.

Gazeteci

Geçenlerde diş sağlığı hakkında bir program hazırladım. Burada zirkonyum kaplama tedavisini anlattık. Hemen doktora gidip, diş muayenesi oldum.  Daha sonra diş kaplaması için provalar yapıldı. Bir hafta sonra kalıcı dişler yapılacak, şimdiden heyecanım arttı.

Veteriner

Trafik kazası sonucunda 3 dişim kırıldı. Bu dişler için ımplant ve köprü tavsiyesi aldım. Önce köprü yaptırmak istedim. Belki ilerleyen dönemlerde köprüyü çıkarıp, belki ımplant tedavisi görürüm. Köprü üzerine zirkonyum kaplama yaptırdım. Gayet iyi oldu, umarım uzun yıllar kullanabilirim.

Zirkonyum diş kaplama tedavisi pek çok kişiyi sağlık anlamında ve görsellik anlamında memnun etmiştir. Ama zirkonyum kaplama yaptırmadan önce ana dişlerle ilgili farklı sağlık sorunları mevcutsa ilk etapta, bu sorunlar giderilmelidir. Zirkonyum ömrü, ise 10 yıla ulaşabilir. Ancak bakımlarının çok iyi bir şekilde yapılması gerekir.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...