Ana Sayfa Zirkonyum Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplama fiyatları, zikonyum diş kaplama hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama fiyatları: Diş estetiğine önem veren kimseler zirkonyum kaplama fiyatları ve yönteminden faydalanmaktadır. Üstelik zirkonyum kaplama sadece diş güzelliğini ön plana çıkarmak için değil ağız ve diş sağlığı için de en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

Diş kaybı yaşayan hastalarda daha çok porselen kaplama yöntemi kullanılmaktaydı. Fakat porselen dişler istenilen görseli sağlayamadığı için artık pek çok hasta ve doktor zirkonyum kaplama tedavisine yönelmiştir. Zirkonyum kaplama hem ağız sağlığı açısından hem de diş estetiği açısından diğer tüm tedavi yöntemlerini geride bırakmayı başarmıştır.

Pek çok kişinin dişleri için en sık tercih ettiği zirkonyum kaplama fiyatları da sanıldığı kadar yüksek rakamlardan oluşmaz. Zirkonyumun diş sağlığında kullanılmasının başlıca nedeni, ışığı geçiren bir yapıya sahip olmasıdır. Bu da kişilerde daha beyaz gülüşlere sebebiyet verir. Yine zirkonyum maddesi hiçbir şekilde alerjik reaksiyona neden olmaz. Dolayısı ile herkes rahatlıkla zirkonyum kaplama tedavisinden rahatlıkla faydalanabilir. Korozyona uğramaz ve sadece diş sağlığında değil, ağız ve diş eti sağlığında da önemli yere sahiptir.

Zirkonyum kaplama fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları2020 KDV Dahil %8 TL
İmplant üzerine seramik zirkonyum kaplama1.205 TL
Seramik laminate veneer1.155 TL
Tam seramik koron1.105 TL
Laminat kaplama575 TL
Veneer zirkonyum kaplama510 TL
Verneer Kuron475 TL
Adeziv köprü395 TL
Kuron köprü tamiri275 TL
Düşmüş kuron65 TL

Verilen zirkonyum kaplama fiyatları 2020 yılına aittir ve KDV dahildir. Kişiler ihtiyaçları dahilinde doktoru ile beraber karar verip, zirkonyum kaplama tedavisinden faydalanabilirler.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum kaplama yöntemi bu kadar gelişmeden önce porselen kaplama tedavisi sıkça uygulanmakta idi. Fakat porselen dişler çabuk sararmakta, aşınmakta ve ağızda hoş olamayan bir tat bırakmaktadır. Buda hem estetik kaygılara hem de ağız sağlığı ile alakalı kaygılara neden olmaktaydı. Şimdilerde ise zirkonyum kaplama yapılan hastalar dişleri kendi dişi gibi kullanabiliyor ve hiçbir şekilde diş kaybı yaşamıyor.

Zirkonyum diş ne demek? Sorusuna cevap vermek gerekirse, zirkonyum kaplama yöntemi ile diş sağlığı istenilen düzeye çıkarılırken, her yüz tipine de uyum sağlayabiliyor. Yani estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen herkes zirkonyum kaplama yönteminden faydalanabilir.

Zirkonyum Kaplama Tedavi Süresi

Günlük yaşamının ya da iş yaşamının diş tedavisi yüzünden sekteye uğramasını istemeyen kişiler için zirkonyum diş kaplama tedavisi süresi önemli unsurlardan biridir. Bu bağlamda zirkonyum diş kaplama tedavisi diğer tedavi yöntemlerine göre daha kısa sürer. Uzman kişilerce yaptırılacak olan bu tedavi yöntemi yaklaşık 5 gün sürmektedir. 5. Günün sonunda harika dişlere kavuşmanız mümkün olacaktır.

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları

Zirkonyum kaplama tedavisinin avantajları oldukça fazladır. Bu nedenle günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olma özelliği taşır. Avantajlarına bakacak olursak;

 • Herkes için diş ilk etapta sağlıklı ve estetik gülüşler ön planda gelir. Zirkonyum maddesi ışığı geçirdiği için ışıl ışıl bir görünüm sergiler. Dolayısı ile daha beyaz dişlere ulaşmanız mümkün olur.
 • Diş et rengini daha koyu gösterir. Bu da dişlerin daha parlak ve daha beyaz görünmesine yardımcı olur.
 • Asla alerjen bir madde değildir. Kronik rahatsızlığı olan hastalar bile kolaylıkla zirkonyum kaplamadan faydalanabilirler.
 • Diğer diş kaplama yöntemlerinde metaller kullanılır, metal görünüm ise kişilerde hoş olmayan bir gülüşün meydana gelmesine neden olur. Zirkonyum kaplamada metaller kullanılmaz.
 • Zirkonyum kaplama dişler, ana dişe en yakın görünümü ortaya çıkarır. Yani doğal bir görünüm sergiler.
 • Sadece dişler için değil, diş eti ve ağız için de oldukça uygun bir maddedir.
 • Farklı diş kaplama yöntemlerinde ağızda farklı bir tat meydana gelirken, zirkonyum kaplamada asla farklı ve hoş olmayan koku ya da tat meydana gelmez. Bu nedenle kişiler yiyeceklerin tadına daha sağlıklı bir şekilde varır.
 • Uygun fiyatlıdır ve herkese yapılabilir.

Zirkonyum Kaplamanın Zararları Nelerdir?

Pek çok kişi dişlerinde doğal ve hoş bir görünüme sahip olmak ister. Son dönemlerde popülaritesi iyiden iyiye artan zirkonyum kaplama için en çok merak edilen konu zirkonyum kaplama zararlı mı? Sorusudur. Diş kaplamada yapılan pek çok yöntem ve tedavinin aksine zirkonyum kaplamanın nerde ise hiç zararı yoktur.Diğer kaplama yöntemlerinde kullanılan metaller dişlere ve diş etlerine zarar verebilir.

Bununla beraber, dişlerde küçülmelere ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Fakat zirkonyum kaplama işleminde bu türlü sorunlar meydana gelmez. İnsan sağlığı açısından ve diş sağlığı açısından kullanılabilecek en iyi maddelerden biri zirkonyumdur. Bu nedenle dişlere ve diş etlerine büyük ölçüde uyum sağlar. Hastalar için zirkonyum kaplama son derece avantajlı bir yöntemdir. Bilhassa sigara, kahve ve çay lekeleri diğer porselen kaplama gibi yöntemlerde dişlerin sararmasına neden olurken, zirkonyum kaplamada bu türlü sorunlarla karşılaşılmaz.

Zirkonyum Diş Kaplama Hangi Durumlarda Yapılır?

Zirkonyum kaplama hangi durumlarda yapılır? Sorusu pek çok diş hastası tarafından en çok sorulan soruların başında gelir. Zirkonyum diş kaplama, işlemi daha çok güzel gülüşlerin ortaya çıkmasında kullanılan yöntemlerden biridir. Özellikle dış görünüme önem veren kimseler tarafından sıkça tercih edilir.

Dişlerinde çürük ya da diş kaybı yaşamayan kimseler bile daha estetik bir görünüm için zirkonyum kaplama tedavisinden faydalanabilirler. Diş beyazlatma rutin olarak yapılsa da dişlerde istenilen beyazlığa ulaşılamayabilir. Bu nedenle hem doğal hem de daha beyaz dişler için tercih edilebilir. Zirkonyum diş kaplama tedavisinin kullanıldığı diğer alanlar ise;

 • Aşırı sarı ya da kahverengi görünen dişlerde zirkonyum kaplama kullanılabilir.
 • Dişlerde genetik olarak meydana gelen renk değişimlerinde kullanıma uygundur.
 • Dişlerinde ayrık ya da çarpıklık yaşayan kimseler zirkonyum kaplama yaptırabilir.
 • Dişlerin bir kısmı kırılmış ya da çürümüş ise zirkonyum kaplama yönteminden faydalanabilirler.
 • Kısa dişlere sahip kişiler dişlerini uzatmak için bu yöntemi tercih edebilir.
 • Gülüş tasarımı adı verilen tedavi yönteminde zirkonyum kaplamadan faydalanabilirler.
 • Hoş olmayan dolguların üzerine zirkonyum kaplama yapılır.
 • Diş eksikliklerinde köprü yöntemi olarak kullanılır.
 • İmplant üzerine yapılan kaplamaların üzerine yapılacak en iyi tedavi yöntemlerinden biridir.

Tüm bu ve bunun gibi durumlarda zirkonyum diş kaplama yapılması uygun olacaktır.

Zirkonyum Kaplama Nedir Nasıl Uygulanır?

Zirkonyum kaplama nedir? Sorusunun cevabını bilerek diş sağlığınızda kullanmanız en doğrusu olacaktır. Zirkonyum, beyaz renkli doğal bir metaldir. Sağlık alanında kullanılabildiği gibi farklı alanlarda da kullanılabilir. Dayanıklı ve insan etine uyum sağladığı için dişlerde kullanılmaya başlamıştır. Diğer metal ya da porselenler gibi üzerinde leke barındırmaz ve hiçbir şekilde ağız içinde alerjik duruma sebebiyet vermez.

Gerek doğuştan gerekse sonradan meydana gelen diş bozukluklarında kullanılmaktadır. Ortodonti tedavisinde doktorların en çok önerdiği yöntemlerden biridir. Bunun yanında renk olarak porselen ve diğer kaplamalar gibi mat bir renk yapısına sahip değildir. Aksine şeffaf ve daha parlak bir özelliğe sahiptir. Genç gülüşler ve daha düzgün bir ağız yapısı için çokça tercih edilebilir.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş kaplama tedavisi beş gün gibi kısa sürede tamamlanır. Fakat pek çok hastanın en çok merak ettiği konu zirkonyum kaplama nasıl yapılır? Zirkonyum diş kaplama yaparken acı verir mi? Gibi sorulardan meydana gelir. Zirkonyum diş kaplama tedavisinin aşamaları ise;

 • İlk olarak hasta için bir muayene söz konusu olacaktır. Muayene sırasında röntgen çekilmesi gerekirse röntgen çekilmelidir.
 • Dişlere özel ölçümler yapılır. Bu sayede zirkonyum kaplama için gerekli ölçüler alınmış olur.
 • Ölçümlerden sonra laboratuara gönderilerek, zirkonyum kaplamalar hazırlanır.
 • Zirkonyum kaplamalar hazırlanması sırasında hastanın dişlerine törpüleme işlemi yapılır.
 • Törpüleme sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır, bu şekilde hasta hiçbir zaman ağrı ya da acı hissi yaşamaz.
 • son olarak ölçümleri alınan zirkonyum kaplamalar özel yapıştırıcılar ile dişlere sabitlenir.

Gerek kullanım kolaylığı açısından gerekse sağlamlık açısından oldukça avantajlı olan bu diş tedavisi yöntemi süresi de oldukça kısadır. Zirkonyum diş kaplama sonrasında da dişlerde ve ağız içinde hiçbir şekilde ağrı veya sızı meydana gelmez.

Zirkonyum Kaplama Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Zirkonyum kaplama için belli bir yaş sınırı yoktur. Doktor tedavisi sonrası eğer zirkonyum kaplama yapılmasına karar verilirse kısa süre içinde bu tedavi yöntemi yapılabilir. Fakat diş ve kemik gelişimi için 18 yaşını doldurmak daha doğru olacaktır. 18 yaşını dolduran herkes rahatlıkla zirkonyum kaplamadan faydalanabilir.

Zirkonyum Kaplama Bakımı Nasıl Olmalı?

Zirkonyum diş kaplama yaptıktan sonra gerekli bakımların aksatılmadan yapılması gerekir. Doğru bir bakım ile dişleri uzun süre kullanabilirsiniz. Yine asitli içeceklerden ve sert kabuklu yiyeceklerden uzak durulması tavsiye edilir. Bu şekilde doğru ve düzenli bakım yaparak dişleri koruyarak, uzun süre kullanmanız da mümkün olacaktır. Elbette rutin kontrollerin de aksatılmaması gerekir.

Ahmet Kızıl
Merhaba ahmetkizil.com olarak ocak 2020 tarihi itibari ile diş ve diş hastalıkları hakkında paylaşımlara başladım. Maksadım konular hakkında doğru bilgiyi sizlere aktarmak. Makaleler hakkında doğru bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan emin olabilirsiniz...

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Periodontal Hastalık (Diş Eti Hastalığı) Nedir?

Bazen diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak da adlandırılan diş eti iltihabı, ağız boşluğunda uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ağızda meydana gelen hasar...